مقالات کیس کامپیوتر

نحوه اتصال چند مانیتور به یک کیس

اتصال چند مانیتور به کیس کامپیوتر

ما در این مقاله قصد داریم آموزش نحوه ی اتصال کردن چند مانیتور به یک کیس کامپیوتر را توضیح دهیم . شما همراهان گرامی می توانید برای خرید مانیتور مورد نظر خود و مشاوره ی رایگان با کارشناسان گلکسی پیکسل تماس حاصل فرمائید.

چرا وقتی می توانید همزمان از دو یا بیشتر استفاده کنید و تعداد بیشتری را ببینید ، فقط از یک مانیتور استفاده کنید؟

مانیتورهای اضافی به شما امکان می دهند دسک تاپ خود را گسترش دهید ، برای برنامه های باز خود از صفحه نمایش بیشتر بهره ببرید ویندوز راه اندازی مانیتورهای اضافی را بسیار آسان می کند و احتمالاً رایانه شما دارای پورت های لازم است.

خرید مانیتور

چرا از چند مانیتور استفاده کنیم؟

نمایشگرهای متعدد املاک و مستغلات بیشتری را به شما نمایش می دهند وقتی چندین مانیتور را به کامپیوتر متصل می کنید ، می توانید ماوس خود را به عقب و جلو بین آنها منتقل کنید ، و برنامه ها را بین مانیتورها بکشید گویا یک دسک تاپ فوق العاده بزرگ دارید. به این ترتیب ، به جای اینکه Alt + Tabbing و تغییر کار به نگاه به یک پنجره دیگر ، فقط می توانید با چشمان خود نگاه کنید و سپس به برنامه ای که استفاده می کنید نگاه کنید.

*** همراهان گرامی برای خرید مانیتور کامپیوتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید . ***

 

نحوه ی اتصال چند مانیتور

برخی از نمونه موارد استفاده برای چندین مانیتور عبارتند از:

-رمزگذارانی که می خواهند کد خود را در یک صفحه نمایش با نمایشگر دیگری که برای اسناد اختصاص دارد ، مشاهده کنند. آنها فقط می توانند نگاهی به اسناد بیندازند و به فضای کار اصلی خود نگاه کنند.

-هر کسی هنگام کار نیاز به مشاهده چیزی دارد. مشاهده یک صفحه وب هنگام نوشتن ایمیل ، مشاهده سند دیگری هنگام نوشتن مطلبی یا کار با دو صفحه گسترده بزرگ و قابل مشاهده بودن هر دو بطور همزمان.

-افرادی که باید هنگام کار اطلاعات را از جمله ایمیل یا آمار به روز تحت نظر داشته باشند.

-گیمرهایی که می خواهند بیشتر دنیای بازی را ببینند و بازی را در چندین نمایشگر گسترش دهند.

-گیک هایی که فقط می خواهند یک فیلم را در یک صفحه تماشا کنند در حالی که در صفحه دیگر کار دیگری انجام می دهند.

*** همراهان گرامی برای استعلام قیمت مانیتور کامپیوتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید. ***

خرید مانیتور گیمینگ

 

متصل کردن چند مانیتور

اتصال یک مانیتور اضافی به کامپیوتر شما باید بسیار ساده باشد. اکثر رایانه های رومیزی جدید دارای بیش از یک پورت برای یک مانیتور هستند – اعم از DisplayPort ، DVI ، HDMI ، پورت VGA قدیمی یا میکس. برخی از رایانه ها ممکن است شامل کابلهای تقسیم کننده باشند که به شما امکان می دهد چندین نمایشگر را به یک پورت متصل کنید.

اکثر لپ تاپ ها دارای درگاه هایی هستند که به شما امکان می دهد یک مانیتور خارجی را متصل کنید. یک مانیتور را به پورت DisplayPort ، DVI یا HDMI لپ تاپ خود متصل کنید و به شما امکان می دهد همزمان از نمایشگر یکپارچه لپ تاپ و مانیتور خارجی استفاده کنید (به دستورالعمل های بخش بعدی مراجعه کنید).

*** همراهان گرامی برای خرید مانیتور Full HD با مشاوران ما در ارتباط باشید. ***

خرید مانیتور سامسونگ

چه تفاوتی بین HDMI و DVI وجود دارد؟ که بهتر است؟

این همه به پورت هایی که کامپیوتر شما دارد و نحوه اتصال مانیتور شما بستگی دارد. اگر یک مانیتور قدیمی VGA خوابیده اید و یک لپ تاپ مدرن با فقط اتصالات DVI یا HDMI دارید ، ممکن است به یک آداپتور نیاز داشته باشید که به شما امکان می دهد کابل VGA مانیتور خود را به پورت جدید وصل کنید. قبل از اینکه مانیتور دیگری برای آن تهیه کنید ، حتماً پورت های رایانه خود را در نظر بگیرید.

تفاوت کابل dvi و hdmi

پیکربندی چندین مانیتور در ویندوز

ویندوز استفاده از چندین مانیتور را آسان می کند. فقط کافیست مانیتور را به پورت مناسب رایانه خود متصل کنید ، ویندوز باید به طور خودکار دسک تاپ شما را روی آن گسترش دهد. اکنون می توانید پنجره ها را بین مانیتورها کشیده و رها کنید. با این وجود ، ممکن است ویندوز در عوض نمایشگرهای شما را نمایش دهد ، و به طور پیش فرض در هر یک از موارد یکسان نشان داده شود. اگر چنین باشد ، به راحتی می توانید آن را برطرف کنید.

برای انتخاب سریع نحوه استفاده از نمایشگر خود در ویندوز ۸ یا ۱۰ ، Windows + P را روی صفحه کلید فشار دهید. یک نوار کناری ظاهر می شود و شما می توانید به سرعت حالت نمایش جدید را انتخاب کنید. احتمالاً می خواهید از گزینه Extend استفاده کنید تا فضای بیشتری برای پنجره ها در دسک تاپ خود داشته باشید ، مگر اینکه ارائه سخنرانی کنید ، اما آنچه که همه گزینه ها انجام می دهند این است:

فقط صفحه PC: ویندوز فقط از مانیتور اصلی شما استفاده می کند و هر مانیتور اضافی سیاه خواهد بود.

Duplicate: ویندوز همان تصویر را در تمام نمایشگرها نشان می دهد. این برای شما مفید است اگر شما در حال ارائه یک نمایش هستید و می خواهید همان تصویر را در مانیتور اصلی و صفحه نمایش دوم خود داشته باشید.

Extend: ویندوز دسکتاپ شما را بزرگ و گسترش می دهد و صفحه دیگری برای کار با شما فراهم می کند. اگر از یک مانیتور اضافی برای فضای اضافی صفحه رایانه استفاده می کنید ، این گزینه ای است که شما می خواهید.

فقط صفحه دوم: ویندوز نمایشگر اصلی شما را خاموش می کند و فقط از صفحه نمایش دوم استفاده می کند.

*** همراهان گرامی برای خرید کیس گیمینگ اسمبل شده با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید. ***

تنظیمات اتصال چند مانیتور به کیس کامپیوتر

برای پیکربندی نمایشگرهای خود در ویندوز ۱۰ ، روی دسک تاپ خود راست کلیک کرده و “Display Settings” را انتخاب کنید یا به Settings> System> Display بروید. روی دکمه “شناسایی” کلیک کنید تا تعداد نمایشگرها در صفحه نمایش نشان داده شود ، و سپس نمایشگرها را بکشید و رها کنید تا ویندوز از موقعیت فیزیکی آنها مطلع شود. نمایش شماره یک نمایشگر اصلی شماست. برای ذخیره تغییرات ایجاد شده ، روی “Apply” کلیک کنید.

اگر ویندوز تمام نمایشگرهای متصل شما را به طور خودکار شناسایی نکرد ، روی دکمه “Detect” اینجا کلیک کنید.

تنظیمات مانیتور

 

می توانید روی هر نمایشگر متصل کلیک کنید و یک سطح مقیاس گذاری مناسب برای آن انتخاب کنید ، که اگر یک صفحه نمایش دارای صفحه نمایش با DPI بالا باشد و دیگری نباشد ، مفید است. همچنین می توانید جهت های نمایش جداگانه را انتخاب کنید – به عنوان مثال ، شاید یک نمایشگر در کنار آن باشد و باید تصویر را بچرخانید.

اتصال مانیتور به کیس

 

در بخش نمایشگرهای متعدد ، می توانید نحوه استفاده از نمایشگر خود را انتخاب کنید. اینها همان گزینه هایی هستند که می توانید با فشار دادن Windows + P به آنها دسترسی پیدا کنید.همچنین می توانید از اینجا صفحه نمایش اصلی خود را تغییر دهید. صفحه نمایشی را که می خواهید اصلی شما باشد در بالای پنجره انتخاب کنید و سپس روی “Make this my main display” در زیر نمایشگرهای متعدد کلیک کنید.

تنظیمات کیس کامپیوتر

 

ویندوز ۸ و ۱۰ همچنین به شما امکان می دهد نوار وظیفه ویندوز خود را در چندین مانیتور گسترش دهید. برای فعال کردن این ویژگی در ویندوز ۱۰ ، به Settings > Personalization > Taskbar and بروید و گزینه “Show taskbar on all displays” را فعال کنید. در ویندوز ۸ ، روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید. گزینه “Show taskbar on all displays” را در اینجا فعال کنید.

همچنین می توانید نحوه نمایش دکمه های نوار وظیفه را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید انتخاب کنید که آیا دکمه های یک پنجره فقط در نوار وظیفه در صفحه نمایش آن پنجره یا در همه نمایش ها نشان داده شود.

نحوه اتصال مانیتور به لپ تاپ

 

در ویندوز ۷ ، روی دسک تاپ ویندوز راست کلیک کرده و “Screen resolution” را انتخاب کنید. روی دکمه “Identify” کلیک کنید تا ببینید کدام مانیتور است و آنها را در این پنجره بکشید و رها کنید تا ویندوز از موقعیت فیزیکی آنها مطلع شود.

از کادر Multiple display ها گزینه ای را انتخاب کنید. گزینه Extend دسک تاپ شما را به یک مانیتور اضافی گسترش می دهد ، در حالی که سایر گزینه ها عمدتا در صورت استفاده از مانیتور اضافی برای ارائه مفید هستند. به عنوان مثال ، می توانید دسک تاپ لپ تاپ خود را بر روی یک مانیتور بزرگ آینه کنید یا در حالی که لپ تاپ شما به صفحه نمایش بزرگتری متصل است ، صفحه نمایش آن را خالی کنید.

متصل کردن دو مانیتور

 

همانند ویندوز ۸ و ۱۰ ، ویندوز ۷ از ویژگی نوار وظیفه چند مانیتور داخلی برخوردار نیست. مانیتور دوم شما نوار وظیفه نخواهد داشت. برای گسترش نوار وظیفه خود به یک مانیتور اضافی ، به یک ابزار شخص ثالث مانند نوار وظیفه رایگان و منبع باز Dual Monitor نیاز دارید.

 

با DisplayFusion جلوتر بروید

مانیتورهای متعدد کارها را از بیرون دروازه بسیار آسان می کنند – اما شما مجبور نیستید در آنجا متوقف شوید. می توانید برای هر مانیتور کاغذ دیواری های مختلفی تنظیم کنید ، یا از طریق یک ویژگی مخفی در ویندوز ، و یا استفاده از یک ابزار شخص ثالث مانند DisplayFusion (که دارای یک نسخه رایگان با برخی از ویژگی ها ). DisplayFusion همچنین دکمه ها و میانبرهای قابل سفارشی را برای جابجایی پنجره ها بین مانیتورها ، قابلیت “ضربه محکم و ناگهانی” پنجره ها به لبه هر دو نمایشگر ، محافظ های دو مانیتور و بسیاری موارد دیگر ارائه می دهد. اگر از چندین نمایشگر استفاده می کنید ، این یک برنامه ضروری است.

تنظیمات DisplayFusion

 

منابع :

How to connect several monitors to your laptop and desktop

How to connect one, two or more monitors

How to Use Multiple Monitors to Be More Productive

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.