مقالات مانیتور کامپیوتر

پنل مانیتور چه انواعی دارد و هر کدام چه ویژگی هایی دارد؟

خرید مانیتور ارزان قیمت

مقدمه:
اکثر مردم با این واقعیت آشنا هستند که مانیتورها دارای رزولوشن و اندازه صفحه نمایش مختلف هستند ، می توانند دارای صفحه نمایش مات یا براق باشند و می توانند ویژگی های خاصی مانند نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز و قابلیت های سه بعدی را ارائه دهند.
***همراهان گرامی برای خرید مانیتور کامپیوتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.***
دامنه نمایشگرها و تغییر در مشخصات می تواند بسیار دلهره آور باشد و چه بیشتر. در وهله اول لزوماً نمی توانید به ارقام “روی کاغذ” اعتماد کنید. یکی از جنبه های اساسی یک مانیتور LCD که نحوه عملکرد آن و نوع کارهایی را که در انجام آن بهتر است ، تعیین کند نوع پنل است. اگرچه زیرمجموعه های مختلفی وجود دارد ، همه صفحه های مدرن به طور کلی در یکی از سه دسته با ویژگی های عملکرد مجزا قرار می گیرند.

قیمت و خرید مانیتور سامسونگ

پنل های (TN (Twisted Nematic:
چندین سال است که مانیتور پنل TN در همه جا در بازار حضور دارد. تولیدکنندگان اغلب مشتاق هستند که در مشخصات خود به استفاده از نوع “جایگزین” پانل اشاره کنند. اگر شک دارید TN آن را فرض کنید. ویژگی های عمومی شامل هزینه ساخت نسبتاً کم و سطح پاسخگویی نسبتاً بالایی است. پیکسل ها به سرعت حالت خود را تغییر می دهند که به نرمتر نشان دادن تصاویر متحرک کمک می کند.
***همراهان گرامی برای خرید مانیتور ارزان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***
برخی از نمایشگرهای Twisted Nematic دارای دو برابر سرعت تازه سازی معمول (۱۲۰ هرتز به جای ۶۰ هرتز) هستند که به آنها امکان می دهد از فناوری های ‘شاتر سه بعدی فعال’ استفاده کنند و به آنها امکان می دهد در هر ثانیه اطلاعات دو برابر بیشتری را برای یک تجربه بازی نرم تر نشان دهند. این در حال حاضر فراتر رفته است ، با نسخه های جدیدتر با نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتز یا بالاتر و هدف آن این است که صرفاً یک تجربه مایع ۲D به جای ۳D (عینک های استریوسکوپی) باشد.

خرید مانیتور ال جی پنل tn

پانل های VA (تراز بندی عمودی):
اگر یک مانیتور LCD سعی در نمایش رنگ سیاه دارد ، فیلتر رنگ به گونه ای قرار می گیرد که نور کمتری از هر پس زمینه (از هر رنگ) از نور پس زمینه عبور کند. اکثر مانیتورهای LCD در این مورد کار معقولی انجام می دهند اما فیلتر کامل نیست و ممکن است سیاه پوستان آنطور که باید عمیق به نظر نرسند. یک نقطه قوت قطعی از پنل VA ، کارایی آن در مسدود کردن نور از نور پس زمینه است که مورد نظر نیست.
***همراهان گرامی برای استعلام قیمت مانیتور کامپیوتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.***
این باعث می شود که سیاه پوستان عمیق تر و نسبت کنتراست بالاتری در حدود ۲۰۰۰ وجود داشته باشد: ۱ – ۵۰۰۰: ۱ با حالت های “کنتراست پویا” غیرفعال – چندین برابر بیشتر از سایر فناوری های LCD. همچنین کمتر در معرض “خونریزی” یا “کدر شدن” به سمت لبه های صفحه هستند ، که می تواند چنین صفحاتی را کاندیداهای مناسبی برای علاقه مندان به فیلم کند و از آنها برای کارهای عمومی استفاده کنند. متأسفانه ، چنین مسائلی هنوز هم می تواند برخی واحدها از هر نوع پنل را آزار دهد.

خرید مانیتور سامسونگ پنل va

یکی دیگر از مزایای اصلی VA بهبود زاویه دید و تولید مثل رنگ در مقایسه با TN است. تغییر رنگ در سراسر صفحه و “زاویه خاموش” کمتر مشخص است ، در حالی که سایه ها را می توان با دقت بیشتری تولید کرد. از این نظر ، آنها کاندیداهای بهتری برای کارهای حیاتی رنگ هستند ، اما در این زمینه به اندازه IPS و فن آوری های مربوطه که بعداً کاوش شد ، قوی نیستند. در مقایسه سایه در مرکز صفحه نمایش در مقابل همان سایه نسبت به لبه ها یا پایین صفحه ، از یک زاویه دید طبیعی ، میزان اشباع کاهش می یابد.
***همراهان گرامی برای خرید مانیتور Full HD با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.***

همچنین یک تغییر در گاما مشاهده می شود که بیشتر در سایه های خاکستری یا پاستلی دیده می شود اما در جاهای دیگر نیز قابل مشاهده است ، به نظر می رسد سایه گفته شده به راحتی و حتی با کمی حرکت سر روشن یا تیره می شود. برخی از مدل های VA به دلیل این تغییر و تحولات تقریباً دارای اثر “مخروطی” یا “تونلی” هستند ، به طوری که نواحی پیرامونی نسبت به توده مرکزی صفحه به طور محسوسی کسل کننده ترند.

این امر همچنین جزئیات تاریک را به صورت مرکزی (“خرد شدن سیاه” ، گاما بالا درک شده) می پوشاند و می تواند جزئیات ناخواسته اضافی را به صورت محیطی (گامای کم درک شده) نشان دهد. تصویر همان سیستم SpyderCHECKR 24 را نشان می دهد که قبلاً برای مثال TN استفاده شده است ، این بار در (AOC CQ27G2 (U با صفحه VA. تغییرات عمودی در اشباع و نمایش رنگ بسیار افراطی است ، اما مطمئنا هنوز هم وجود دارد.

خرید مانیتور ارزان قیمت

پانل های IPS (سوئیچینگ درون هواپیما) ، PLS (سوئیچینگ هواپیما به خط) و AHVA (زاویه دید فوق العاده مشاهده پیشرفته):
هنگامی که به نتیجه نهایی می رسد ، این سه فناوری اساساً بسیار شبیه به هم هستند. تفاوت اصلی این است که فناوری IPS بیشتر توسط LG Display ، فناوری PLS توسط Samsung و AHVA توسط AUO توسعه داده می شود. این موارد گاهی اوقات به سادگی به عنوان پنل های ‘نوع IPS’ شناخته می شوند.
***همراهان گرامی برای خرید مانیتور ۱۹ اینچ ال جی با مشاوران ما در تماس باشید.***
سایر تولیدکنندگان پانل دارای فناوری های “IPS-type” خاص خود هستند ، از جمله Innolux با فناوری (AAS (Azimuthal Anchoring Switch – که به طور گیج کننده ای ، تکرارهای نوع VA نیز دارد و BOE با فناوری IPS-ADS خود. نکته واقعی فروش اینها دقت رنگ ، قوام و زاویه دید برتر آنها در مقایسه با سایر فناوریهای LCD است.

خرید مانیتور ال جی ارزان قیمت

هر سایه با “هویت” خاص خود بدون در نظر گرفتن موقعیت خود بر روی صفحه نمایش متمایز باقی می ماند. این در برخی از مدل ها با طیف گسترده ای از رنگ (افزایش دامنه سایه و اشباع بالقوه) همراه است تا ظاهری پر جنب و جوش و صفحه اشباع داشته باشد. سازگاری گاما نیز قوی است ، اطمینان حاصل می کند که سایه های تیره در کل صفحه به نظر می رسد به جای اینکه در بعضی مناطق صفحه بیش از حد قابل مشاهده باشد و در مناطق دیگر بسیار پوشیده باشد.
***همراهان گرامی برای استعلام قیمت مانیتور سامسونگ ۱۹ اینچ با مشاوران ما در تماس باشید.***

این سازگاری هم در گاما و هم در میزان اشباع باعث می شود که پنل های نوع IPS به ویژه کاندیداهای خوبی برای کار “حیاتی” باشند. کسانی که از غنای رنگی که در تمام صفحه به خوبی حفظ می شود قدردانی می کنند ، ممکن است از استفاده از آنها برای بازی ، فیلم و کارهای رومیزی نیز لذت ببرند. تصویر همان سیستم SpyderCHECKR 24 را نشان می دهد که قبلاً برای نمونه های TN و VA استفاده شده است ، این بار در ASUS PA278QV با پنل نوع IPS. سازگاری به مراتب برتر از نمونه TN است و در مقایسه با نمونه VA نیز بهبود یافته است ، در حالی که سایه های سمت چپ و راست صفحه نسبتاً شبیه به یکدیگر هستند.

خرید مانیتور ایسوس با قیمت مناسب

نتیجه:
سه صفحه اصلی صفحه وجود دارد که در نمایشگرهای LCD مدرن استفاده می شود. از نوع TN ، VA و IPS. تا همین اواخر TN متداول ترین بود که عملکرد مناسب تصویر و پاسخگویی بالا با قیمت مناسب را ارائه می داد. VA پاسخگویی را فدا می کند ، به طور کلی کم سرعت ترین نوع صفحه فعلی است اما کنتراست نسبتاً قوی و بهبود عملکرد در رنگ نسبت به فناوری های TN را ارائه می دهد. IPS ، PLS و AHVA پادشاهان رنگی هستند که عملکرد ثابت و دقیق را در این زمینه ارائه می دهند در حالی که از زاویه دید عالی ، پاسخگویی قابل احترام و کنتراست مناسب برخوردار هستند. در واقع این به خود کاربر بستگی دارد که مزایا و معایب مانیتورهایی را که مقایسه می کند بسنجد. درک ویژگی های عملکرد کلی پانل های مختلف یک نقطه شروع عالی است.

منابع:

LCD Panel Types: IPS, VA, PLS, AHVA & TN Monitors
LCD Panel Types Explored
How to Choose the Best Types of LCD Panels

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.