مقالات کیس کامپیوتر

راهنمای خرید کیس ، در انتخاب کیس باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید کیس کامپیوتر اسمبل شده

در حالی که کیس های رایانه اجزایی نیستند که در نوع عملکردی که کامپیوتر شما می تواند به طور مستقیم نقش داشته باشد ، بازی می کنند ، اما برای سیستم کلی شما بسیار مهم هستند.

کیس های رایانه ای تمام اجزای شما را در خود جای داده و از آنها محافظت می کند و همچنین در خنک نگه داشتن سیستم شما نقش زیادی در تأثیر جریان هوا دارند (حداقل موارد خوب اینگونه است).
***همراهان گرامی برای خرید کیس گیمینگ با مشاوران ما در ارتباط باشید.***
اما ، گزینه های مورد بسیاری وجود دارد. و ، همه آنها در اندازه های مختلف و با طرح های مختلف و با طیف گسترده ای از مجموعه ویژگی ها هستند. بنابراین ، با وجود این واقعیت که قاب کامپیوتر یکی از جذاب ترین اجزای سازنده برای انتخاب است ، اما هنگام تلاش برای انتخاب مورد مناسب نیازهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

خرید کیس کامپیوتر

در این پست ، ما چهار فاکتور مختلف (برخی از آنها با زیرمجموعه های زیاد) را بررسی خواهیم کرد تا هنگام انتخاب پرونده برای ساخت رایانه خود در نظر بگیریم. امیدوارم با پایان این پست ، ایده بهتری در مورد موارد مورد نظر پیدا کنید تا بتوانید بهترین مورد PC را برای خود و سیستم جدید خود پیدا کنید.

عوامل و اندازه های مورد مشترک

در واقع چهار اندازه معمول وجود دارد:

برج کامل (بزرگ)

Mid Tower (متوسط)

Micro-ATX (کوچک)

Mini-ITX (کوچکتر)

خرید انواع قاب کیس

***همراهان گرامی برای خرید قاب کیس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***
از نظر فنی ، هیچ استانداردی برای اندازه مورد وجود ندارد – حداقل از نظر ابعاد مورد. با این حال ، همه موارد از یک یا چند عامل مختلف مادربرد رایانه پشتیبانی می کنند.

شایعترین عوامل مادربرد عبارتند از:

ATX تمدید

استاندارد ATX

میکرو ATX

Mini-ITX

خرید مادربرد گیمینگ

می توانید در اینجا راهنمای جامع تری را در مورد تفاوت بین مادربردهای micro-ATX ، mini-ITX و ATX بررسی کنید:

هرچه این پرونده بزرگتر باشد ، احتمال بیشتری وجود دارد که بتواند عوامل مختلفی از فرم مادربرد را در خود نگه دارد. به عنوان مثال ، برخی از موارد برج کامل در خارج از کشور می تواند هر یک از چهار عامل اصلی مادربرد را در خود جای دهد.
***همراهان گرامی برای خرید مادربرد با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***

مطمئناً قرار دادن مادربرد mini-ITX در یک قاب فول تاور احمقانه به نظر می رسد. اما ، از نظر سازگاری ، انجام این کار امکان پذیر است.

از طرف دیگر ، موارد کوچکتر با فاکتور شکل توسط اندازه آنها محدود می شود و بنابراین ، نمی توانند عوامل بزرگتر مادربرد را در خود جای دهند. به عنوان مثال ، شما نمی توانید یک مادربرد استاندارد ATX را در داخل یک مورد mini-ITX قرار دهید.

خرید مادربرد ارزان قیمت

اما ، دوباره ، این واقعاً تنها استانداردی است که موارد مختلف را در یک اندازه بزرگ به هم متصل می کند. منظور من از این امر این است که ، در حالی که تمام برج های میانی از قابلیت نگهداری مادربردهای استاندارد ATX برخوردارند ، اما همه موارد برج میانه ابعاد و مجموعه ویژگی های یکسانی ندارند. و ، برای بقیه اندازه های معمول بزرگ نیز همینطور است.
***بهترین کیس ها گیم ***

بنابراین ، واقعاً ، وقتی می خواهید مورد خود را به مادربرد برسانید ، نکته اصلی که باید در نظر بگیرید این است که اطمینان حاصل کنید مادربردی که انتخاب کرده اید (یا قصد انتخاب آن را دارید) در داخل قاب موردی شما جای می گیرد با توجه به خرید.

البته ، با بررسی مشخصات پرونده و مشاهده فاکتورهای اصلی مادربرد به راحتی می توان به این مهم دست یافت.

ترخیص و سایر مشکلات سازگاری:
در حالی که فاکتورهای فرم مادربرد که مورد پشتیبانی می کند ، یکی از انواع مشکلات سازگاری است که شما باید قبل از انتخاب مورد مورد بررسی قرار دهید ، اما همچنین باید مطمئن شوید که سایر اجزای انتخابی شما در داخل پرونده شما جای می گیرند.

قیمت و خرید مادربرد گیمینگ

رایج ترین موارد مربوط به ترخیص و سازگاری که باید هنگام خرید یک کیف رایانه مراقب باشید:
۱-طول کارت گرافیک
۲-ارتفاع کولر CPU هوا

طول کارت گرافیک:
معمولاً کارت های ویدیویی با کیفیت بالاتر از کارت های ویدیویی مناسب برای بودجه بیشتر هستند. کارت های گرافیک طولانی تر می توانند در برخی موارد کوچکتر باعث مشکلات ترخیص شوند.
***همراهان گرامی برای خرید گرافیک گیمینگ با مشاوران ما در ارتباط باشید.***

در حالی که این امر به ندرت اتفاق می افتد زیرا کارت های گرافیک به طور متوسط کوتاه تر می شوند و جعبه های میانی تاور و کوچکتر برای جای دادن کارت های گرافیک طولانی تر شروع به ساخت می کنند.

خرید کارت گرافیک گیمینگ

با این حال ، این هنوز یک مسئله است که همچنان پابرجاست. بنابراین ، قبل از اینکه لیست قسمت خود را نهایی کنید ، باید مشخصات مشخصات مورد و کارت گرافیک خود را بررسی کنید تا بررسی کنید که کارت شما چه مدت است و پرونده کارت گرافیک شما چه مقدار از مجوز را دارد. اگر پرونده شما می تواند طول کارتهای گرافیکی که بیش از کارت گرافیک شما هستند را در خود جای دهد ، پس شما خوب می توانید پیش بروید.
***همراهان گرامی برای خرید گرافیک ایسوس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***
در غیر این صورت ، شما می خواهید به دنبال یک گزینه کوتاه تر باشید. و اگر می خواهید یک مورد کوچک از فاکتور تهیه کنید ، احتمالاً می خواهید با برخی از کارت های گرافیک “mini” موجود (هر دو zotac و Gigabyte نسخه های مینی حتی بالاتر از آنها در دسترس باشید) فکر کنید.

خرید کارت گرافیک ایسوس

ارتفاع برج خنک کننده CPU هوا:

درست مثل اینکه بعضی کارت های گرافیک طولانی تر از بقیه هستند ، بعضی از کولرهای CPU هوا دارای گرمای بیشتری از کولرهای دیگر هستند. همه موارد به اندازه کافی عمیق نیستند که بتوانند بلندترین کولرهای هوا را در خود جای دهند.

برای اطمینان از اینکه کولر پردازنده ای که انتخاب کرده اید در داخل کیس شما جای می گیرد ، دوباره ، فقط مشخصات مشخصات کولر و کولر پردازنده هوا را که در نظر دارید بررسی کنید. در برگه مشخصات پرونده شما باید مشخص شود که کولر CPU تا چه اندازه می تواند در خود جای دهد و کولر پردازنده مورد نظر شما ارتفاع آن را لیست می کند.
*** همراهان گرامی برای خرید فن سی پی یو با کارشناسان ما در ارتباط باشید.***

خرید فن سی پی یو

نقش قاب کیس کامپیوتر در خنک سازی و جریان هوا:

در حالی که بزرگترین قرعه کشی کیسهای رایانه ای معمولاً زیبایی آنهاست ، کیسها در روند خنک سازی رایانه شما نقش بسزایی دارند. خنک نگه داشتن اجزای سازنده بدیهی است که بخش مهمی در ساخت و نگهداری رایانه است. هرچه قطعات شما خنک تر شوند ، به طور معمول طولانی تر می شوند و با مشکلات کمتری روبرو می شوید.

***همراهان گرامی برای استعلام قیمت کیس کامپیوتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید قاب کیس تسکو

کیس های رایانه ای با جریان هوایی که آنها ایجاد می کنند (یا تأمین نمی شوند) در روند خنک سازی نقش دارند (یا مانع آن می شوند). در مورد کامپیوتر شما همچنین مشخص می شود که چه نوع کولر پردازنده ای را می توانید تهیه کنید. (به قسمت بالا در مورد ترخیص و سازگاری مراجعه کنید.)

اگر می خواهید موردی با جریان هوای بالا و قابلیت خنک کنندگی خوب انتخاب کنید موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱- این قاب باید توانایی قرار دادن چندین فن در مکان های مختلف قاب (جلو ، عقب ، بالا ، طرف و غیره) را داشته باشد.

این لزوماً به این معنی نیست که موردی که شما انتخاب می کنید باید با طرفداران از پیش نصب شده همراه باشد. بیشتر موارد فقط با چند فن از پیش نصب شده ارائه می شوند (موارد ارزان تر معمولاً فقط با یک یا دو نصب از قبل نصب می شوند).
***همراهان گرامی برای خرید کیس اسمبل شده گیمینگ با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید کیس کامپیوتر اداری

اما ، اگر بودجه مجاز باشد ، باید موردی را انتخاب کنید که گزینه افزودن چندین طرفدار را داشته باشد. و همیشه ایده خوبی است که کیس تهیه کنید تا بتواند طرفداران جلو و عقب (یا بالای) کیس را در خود جای دهد تا بتوانید هوا را از جلو بگیرید و سپس آن را از پشت (یا بالا) خارج کنید.
***همراهان گرامی برای استعلام قیمت کیس گیمینگ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***
۲- پنل ها (جلو ، پهلو و بالا) روی یک کیس نیز نقش زیادی در جریان هوا دارند.

مواردی که روی صفحات خود پانل های کبابی یا سوراخ های کبابی دارند ایده آل هستند زیرا طراحی کوره ای باعث می شود هوای بیشتری به داخل کیس (و خارج از آن) برود.

خرید کیس کامپیوتر گیمینگ

از طرف تلنگر ، مواردی که دارای صفحات جلو ، بالا ، جانبی و عقب هستند ، هوای ورودی و خروجی از کیس را محدود می کنند زیرا دهانه کمتری برای ورود هوا به داخل کیس وجود دارد.

بنابراین ، در صورت امکان ، موردی را انتخاب کنید که دارای پانل های گریل باشد ، زیرا باعث افزایش جریان هوا در مورد شما می شود ، که به نوبه خود باعث خنک شدن اجزای شما می شود.
***همراهان گرامی برای خرید سی پی یو با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.***

۳- همچنین ، همانطور که در بالا ذکر کردیم ، موارد خاصی نمی توانند برخی خنک کننده های CPU و رادیاتورهای خنک کننده مایع را در خود جای دهند.
و گرچه لزوماً به این معنی نیست که این موارد از نظر جریان هوا و خنک کننده گزینه های خوبی نیستند ، اما به این معنی است که آنها محدودیت هایی در انواع کولرهایی که می توانید در آنها نصب کنید دارند. بنابراین ، اگر ایده تهیه یک کولر AIO با رادیاتور بسیار بزرگ ۳۶۰ میلی متری را دوست دارید ، اما شما واقعاً مورد خاصی را دوست دارید که فقط بتواند یک رادیاتور ۲۴۰ میلی متری را در آن نگه دارد ، مجبور خواهید شد یکی یا دیگری را فدا کنید.

خرید کیس گیمینگ ارزان

 کیفیت ساخت قاب کیس:
کیفیت ساخت ویژگی مهم دیگر است. بدنه های ارزان تر با مواد با کیفیت پایین ساخته می شوند و در نتیجه ، خراش ها و خراشیدگی های بیشتری نشان می دهند ، مقاومت کمتری دارند ، صفحات نازک تری دارند و با سرعت کمتری از بین می روند.

از طرف دیگر ، کیس های با رده بالاتر معمولاً قاب بسیار محکم تری دارند و از این رو محکم تر هستند.

البته ، برای برخی از سازندگان بودجه گرا ، راهی برای انتخاب گزینه مورد ارزان تر وجود ندارد. و این کاملا خوب است. اما فقط بدانید که گرچه یک کیف ارزان تر به نظر جالب می رسد و دارای برخی از ویژگی های خوب است ، اما به احتمال زیاد گوشه هایی از جایی بریده شده است و احتمالاً این است که آنها روی مواد و کیفیت ساخت بدنه بریده شده اند.

خرید کیس کامپیوتر گیمینگ حرفه ای

کدام کیس برای شما مناسب است؟
به معنای واقعی کلمه صدها گزینه مورد برای انتخاب وجود دارد. مورد مناسب برای شما این است که ، اول ، چقدر باید هزینه کنید ، و دوم ، سایر اجزایی که برای ساخت خود انتخاب کرده اید (یا انتخاب کرده اید) و اینکه آیا آنها با پرونده مورد نظر شما سازگار هستند یا نه ، و ، سوم ، تنظیمات شخصی شما در مورد برخی از عوامل مورد بحث در بالا.

در نهایت ، اگر این پست را بخوانید ، ایده بهتری خواهید یافت که در هنگام انتخاب قاب PC متناسب با نیازهای خود به دنبال چه چیزی بگردید.

منابع:
How to Choose A PC Case
How to choose a PC
How to buy the perfect PC case

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.