مقالات کیس کامپیوتر

کیس اسمبل شده چیست؟

خرید کیس گیمینگ اسمبل شده ارزان قیمت

مقدمه:

کیس اسمبل شده به کیس هایی می گویند که از قبل توسط شرکت ها یا کارخانه ها قطعات داخل آن نصب شده و قابل راه اندازی می باشد. امروزه دیگر برای خرید یک کیس اسمبل شده نیاز نیست دچار دردسرهای زیادی شوید، کافی است مشخصات مورد نظر خود را در ذهن داشته باشید و در وبسایت گلکسی پیکسل اقدام به مشاهده، انتخاب و خرید نمایید. ما در این مقاله در فروشگاه اینترنتی قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر گلکسی پیکسل قصد داریم روش اسمبل کردن یک کیس کامپیوتر را توضیح دهیم و به طور کامل قطعاتی که برای اسمبل کردن یک رایانه لازم است را به طور کامل برایتان شرح دهیم.

*** همراهان گرامی برای خرید کیس گیمینگ اسمبل شده با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید کیس اسمبل شده

این مجموعه از آموزش و دستور العمل ها به شما کمک می کند تا یک رایانه خوب جمع آوری کنید که توانایی اجرای اکثر نرم افزار های مدرنی را که امروزه در اکثر کامپیوتر ها استفاده می گردد داشته باشد. رایانه های مدرن وقتی مقرون به صرفه تر می شوند که کاربران با چند ساعت تلاش سرمایه مالی خود را ارتقاء ببخشند. اسمبل کردن یک کیس اسمبل شده نیاز به دانش سخت افزاری و فنی مناسبی در این زمینه دارد که ما در این مقاله برای شما توضیح لازم را جهت اسمبل کردن کیس کامپیوتر خواهیم داد.

بعد از اینکه تمام قطعات و مواد مورد نیاز را در اختیار داشتید ، مونتاژ کامپیوتر شما بین ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد و شما باید بتوانید از ابزارهای دستی ساده مانند پیچ گوشتی و انبر استفاده کنید. اسمبل کردن یک کامپیوتر نیازمند حداقل امکانات سخت افزاری و ابزاری برای نصب و راه اندازی می باشد. اگر در تهیه حداقل های سخت افزاری و ابزارهای لازمه برای اسمبل کردن کامپیوتر مشکل دارید این کار را به یک متخصص امر بسپارید که در این زمینه مهارت های فنی مورد نیاز را دارا می باشد.

*** همراهان گرامی برای خرید کیس کامپیوتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید کیس کامپیوتر

قطعات لازم برای اسمبل کردن یک کامپیوتر:

ابتدا باید قطعات لازم برای اسمبل کردن کامپیوتر را انتخاب و خریداری کنید. قطعاتی که ما در این مقاله به آنها می پردازیم و در کامپیوتر اسمبل شده خود از آنها استفاده می کنیم به شرح ذیل می باشد:

۱-پردازنده (CPU)

۲- قاب کیس

۳- درایو نوری (DVD RW و SATA با قابلیت)

۴- حافظه (RAM)

۵- منبع تغذیه (پاور)

۶- کابل های SATA

۷- مادربرد (SATA با قابلیت)

۸- فن پردازنده

۹- فن کیس (یا سیستم واتر کولینگ)

۱۰- هارد دیسک (SATA با قابلیت)

۱۱- انواع پیچ و مهره های تک و قابل جداسازی

۱۲- گل (در صورت حمله به فضای شخص مهم دیگر ضروری است)

خرید قطعات بصورت کامل و پکیجی با هم یک مزیت مالی خوبی میتواند همراه باشد،  البته دقت داشته باشید که در خرید پکیجی قطعات یک کیس شما نخواهید توانست دقیقا همان قطعاتی که به آنها علاقه دارید را خریداری و نصب کنید.

احتیاط:  قبل از خرید ، مشخصات سازنده را روی همه موارد دو بار بررسی کنید. باید قطعات کیس کامپیوتر اسمبل شده ما با یکدیگر سازگار باشند، در غیر اینصورت مجدد اقدام به انتخاب قطعات داشته باشید و قطعات سازگار با یکدیگر را برای اسمبل کردن کیس استفاده نمایید. قطعات ناسازگار با یکدیگر به راحتی میتوانند باعث آسیب رساندن به یکدیگر و کل کامپیوتر، یا عدم کارایی سیستم شوند. بطور مثال گرفتن رم DDR2  برای یک مادربرد با اسلات RAM از نوع DDR4 کار اشتباهی است، زیرا از رم های DDR3 اسلات سخت افزاری نصب شده روی مادربرد که رم بتواند روی آن نصب شود متفاوت از اسلات سخت افزاری مادربرد نوع DDR2  می باشد. بنابر این به سازگاری قطعات کامپیوتر خود به دقت توجه کنید. به سازگاری پردازنده و مادربورد هم حتما دقت داشته باشید، برخی از مادربرد ها بعضی از پردازنده و سی پی یو ها را پشتیبانی نمی کنند.

*** همراهان گرامی برای خرید کیس گیمینگ ارزان با مشاوران ما در ارتباط باشید.***

 

خرید کیس کامپیوتر ارزان قیمت

ابزار مورد نیاز پروژه را جمع آوری کنید:

 • پیچ گوشتی (برای پیچ های سوراخ دار و فیلیپس)۷
 • سیم برش و استریپر
 • انبر بینی سوزنی
 • ابزار چاقو
 • چراغ قوه کوچک
 • آچار قابل تنظیم
 • ظرف کوچک برای نگه داشتن پیچ ها
 • ترکیب مخزن گرما
 • بند زمینی

ممکن است در هر نصب از تک تک این ابزارها استفاده نکنید ، اما بهتر است در صورت استفاده از آنها همه آنها را در دست داشته باشید.

هشدار: استفاده از ابزار نادرست برای انجام یک کار (مانند چرخاندن پیچ با تیغه چاقو) می تواند باعث آسیب به تجهیزات و صدمات جسمی شود.

خرید کیس کامپیوتر اسمبل شده

قاب کیس:

با برداشتن پانل های کناری (درب های دوطرف، قاب کامپیوتر را باز کنید پیچ هایی را که صفحات کناری را در جای خود نگه داشته اند پیدا کرده و آنها را بردارید پانل ابتدا با کشیدن آن به عقب برداشته می شود  و سپس بلند کردن آن از کیس.

هشدار: ممکن است کیس دارای لبه های تیز باشد. با احتیاط کار کنید تا آسیب نبیند.

قبل از شروع مونتاژ سه کار باید انجام شود:

۱- قطعات یا مواد بسته بندی را که ممکن است در داخل جعبه حمل شده باشد بردارید.

۲- پوشش درایو نوری را بردارید. در مورد ما ، ما در حال قرار دادن درب در بالاترین درایو برای نصب درایو DVD خود هستیم ، این کار را با فشار دادن در زبانه های نگهدارنده انجام می دهید.

۳- کابلهای از پیش نصب شده را در کیس یادداشت کنید. این اتصالات باید از پنل جلویی برای امکاناتی مانند سوئیچ برق ، جک های صوتی و پورت های USB باشد. اگر برچسب ندارند ، قبل از نصب قطعات دیگر در جعبه ، با اسناد سازنده مشورت کنید و خود آنها را برچسب بزنید .

۴- نوار زمین را روی مچ دست خود قرار دهید و سر دیگر آن را به قاب کامپیوتر وصل کنید. اگر بند شما به گیره ای برای اتصال به بدنه مجهز نیست ، مکانی را برای گوه زدن در برابر فلز پیدا کنید ، این باعث می شود که از تجمع برق ساکن در بدن شما به اجزای کامپیوتر آسیب نرسد.

احتیاط: الکتریسیته ساکن می تواند اجزای کامپیوتر را خراب کند. هنگام دست زدن به هرگونه اجزای داخلی ، همیشه از یک اتصال زمین استفاده کنید.

*** همراهان گرامی برای خرید قاب کیس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید کیس گیمینگ اسمبل شده

برای نصب مادربرد به قطعاتی نیاز داریم که باید همراه با اجزای خریداری شده شما باشد:

I / O Bezel  یک پنل تزئینی است که در پشت قاب تعبیه شده است و درگاه های رابط مادربرد را احاطه کرده است. باید همراه مادربرد باشد.

در سوراخ های پیچ کیس برای ایجاد یک رایزر که کیس و مادربرد را از هم جدا می کند ، ایستاده ها نصب می شوند، در حالت آماده به کار قرار می گیرند. پیچ ها و ایستاده ها باید در این مورد قرار گیرند ، اما بهتر است این موارد را سفارش دهید در صورت عدم وجود آنها.

*** همراهان گرامی برای خرید مادربرد با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید مادربرد گیمینگ

برای نصب مادربرد در کیس ، این مراحل را دنبال کنید:

۱-صفحه حاوی ورودی / خروجی را در دهانه پشت کیف نصب کنید . از داخل هل می دهد.

۲-در پرونده مورد نظر نصب کنید. محل های ایستاده به سوراخ های نصب شده مادربرد نشان داده می شوند.مکان های سوراخ پیچ روی مادربرد را برای قرارگیری دقیق بررسی کنید.

۳-مادربرد را داخل کیس پایین آورده و با حاشیه ورودی / خروجی تراز کنید.

۴-پیچ ها را نصب کنید.

بهتر است که پیچ ها را شل بگذارید تا زمانی که همه آنها شروع شده و صفحه با حاشیه تراز شود.

احتیاط: برای جلوگیری از آسیب رساندن به مادربرد ، فقط باید با ایستاده و پیچ تماس بگیرد. تمام ایستاده ها و پیچ ها باید نصب شوند.

خرید مادربرد ارزان قیمت

هارد دیسک دستگاهی است که تمام داده های شما را ذخیره می کند. عرض آن ۳٫۵ “است و باید نصب شود تا بتوانید به اتصالات کابل در پشت دسترسی پیدا کنید. اگر این امکان وجود ندارد ممکن است لازم باشد قبل از نصب درایو ، کابل ها را به هم متصل کنید.

برای نصب درایو:

 

۱- محل نصب درایو ۳٫۵ اینچی را برای نصب درایو پیدا کنید. اگر در یافتن مکانی برای نصب درایو مشکلی دارید ، برای پیشنهادات با اسناد پرونده خود مشورت کنید.

۲- درایو را به سمت خود بکشید تا جایی که سوراخ های پیچ طرفین با سوراخ های داخل قاب قرار بگیرند.

۳- پیچ ها را نصب کنید.

*** همراهان گرامی برای خرید هارد اینترنال با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید هارد کامپیوتر

عرض درایو نوری ۵٫۲۵ “اینچ است و در محفظه درایو نصب شده است که در مرحله قبل پوشش را از آن جدا کردیم. ملاحظات دسترسی کابل برای این درایو نیز اعمال می شود.

 برای نصب هارد دیسک HDD:

۱- هارد را به داخل محفظه هارد ها در کیس قرار دهید و تا جایی که سوراخهای پیچ در مقابل هم قرار گرفته  و مطمئن شوید که پیچ های جلو و عقب هارد هردو درمقابل جای پیچ های محفظه نصب هارد قرار گرفته باشند. مطمئن شوید که به اشتباه هارد را داخل محفظه هارد نصب نکرده باشید.

۲- پیچ ها را نصب کنید.

خرید هارد کامپیوتر 1 ترا

CPU در واقع مغز کامپیوتر است. این قطعه در مادربرد کیس و روی سوکت خود  نصب شده است. این قطعه پردازش و تبادل اطلاعات کامپیوتر را بر عهده دارد. 

برای نصب CPU سی پی یو کیس اسمبل شده:

۱-علامت گوشه ای را که پایه ۱ CPU را مشخص می کند ، پیدا کنید. در این پردازنده با نام تجاری AMD ، گوشه با یک فلش مشخص شده است. برای کسب اطلاعات خاص در مورد پردازنده خود ، با اسناد سازنده مشورت کنید.

۲- میله فلزی کوچک را در کنار سوکت بلند کنید همانطور که در شکل ۲۰ نشان داده شده است.

۳- علامت گذاری مربوطه را روی سوکت CPU پیدا کرده و CPU را وارد کنید تا مارک ها به صورت ردیفی قرار بگیرند.

۴- میله را به سمت پایین فشار دهید تا پردازنده در جای خود قفل شود.

*** همراهان گرامی برای خرید سی پی یو با مشاوران ما در ارتباط باشید.****

خرید سی پی یو

RAM محل حافظه موقت است که پردازنده از آن کار می کند. داده های ذخیره شده دائمی از دیسک ها گرفته می شوند و در حافظه RAM ذخیره می شوند در حالی که پردازنده با آنها کار می کند. 

نصب حافظه RAM به آسانی است:

۱-  برد RAM را در سوکت تنظیم کنید ، بررسی کنید که بریدگی برد در محل صحیح قرار دارد. اگر اینطور نیست ، آن را دور ۱۸۰ درجه بزنید.

۲- محکم دو سر تخته را فشار دهید تا داخل پریز قرار گیرد. ۲۳ مطمئن شوید که زبانه ها در جای خود قفل شده باشند.

احتیاط: فشار دادن تابلوها در زمانی که برگه تراز نیست ، می تواند به برد های RAM و همچنین مادربرد آسیب برساند.

*** همراهان گرامی برای خرید رم کامپیوتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید رم کامپیوتر

فن CPU در واقع ترکیبی از یک هیت سینک و فن با هم است. واحد گرما را از پردازنده می گیرد.

برای نصب فن سی پی یو:

۱- طبق دستورالعمل های ارائه شده با ترکیب ، ترکیب حرارتی را در CPU قرار دهید.

۲- مونتاژ فن را با پردازش زبانه های نصب شده روی CPU تنظیم کنید.

۳- میله قفل را روی مجموعه فن پایین بکشید تا در جای خود قفل شود.

۴- اتصال برق مجموعه فن را به مادربرد وصل کنید. برای تعیین جای مناسب ، با راهنما مشورت کنید.

احتیاط: عدم استفاده از ترکیب حرارتی منجر به خنک سازی ناکافی می شود و به CPU و / یا مادربرد آسیب می رساند.

*** همراهان گرامی برای خرید فن سی پی یو با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.***

خرید فن سی پی یو کامپیوتر

فن کیس معمولاً روی صفحه پشتی کیس نصب می شود. در صورت نامشخص بودن نصب فن ، با مستندات پرونده مشورت کنید.

 برای نصب فن کامپیوتر:

۱- سوراخ های نصب را با نگه داشتن فن به داخل بالشتک نصب شده در داخل تراز کنید. فن باید نصب شود تا هوا از داخل کیس خارج شود.

۲- پیچ ها را از بیرون کیف وارد کرده و محکم کنید.

خرید فن کامپیوتر

برای نصب منبع تغذیه  (پاور):

برای جزئیات بیشتر با با یک متخصص امور اسمبل کردن کامپیوتر که فنی باشد مشورت کنید.  سپس برای نصب منبع تغذیه این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

۱- سوراخ های نصب را در کیس و منبع تغذیه تراز کنید.

۲- پیچ ها را وارد کرده و محکم کنید.

خرید پاور کامپیوتر

با نصب تمام قطعات در کیس ، انبوهی از سیم ها در داخل کیس می تواند برای هرکسی گیج کننده و دلهره آور باشند. برای اطمینان از ایجاد ارتباطات مناسب ، بهتر است که راهنمای مادربرد را بخوانید.

 دو نوع اتصال در کیس و مادربرد وجود دارد:

 •  اتصال های حاوی برق
 •  اتصال های حاوی داده و اطلاعات

هر قطعه ای که نصب شده باشد به برق نیاز دارد. در شکل بالا ، اتصالات منبع تغذیه نشان داده شده است. مادربرد دارای دو اتصال برق است و دو اتصال به طور خاص برای دستگاه های SATA (درایو) . اتصالات دیگر فن ها و سایر دستگاه های غیر SATA را اجرا می کنند. کابل های داده درایوها و دستگاه های صفحه جلویی را به مادربرد متصل می کنند. لطفاً برای قرارگیری دقیق اتصالات با راهنمای مادربرد را مطالعه نمایید.

*** بهترین کیس کامپیوتر برای بازی ***

خرید کابل sata

هشدار: اتصالات نادرست می توانند به اجزای سازنده آسیب وارد کنند و باعث صدمه فیزیکی کامپیوتر و قطعات گردد.

*** کیس کامپیوتر شامل چیست؟ اجزای داخل آن ***

اکنون که قطعات کیس کاملاً نصب شده است، آخرین کاری که باید انجام دهید نصب مجدد پانل و درب های کناری کیس است. کامپیوتر ما اکنون برای روشن شدن و اجرای نرم افزار آماده است. اگر رایانه در راه اندازی مشکلی دارد، تمام اتصالات و نصب قطعات را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز را به درستی اسمبل کرده اید. در صورت ادامه مشکلات ،برای اطلاعات خاص در مورد عیب یابی، با همکاران ما در پشتیبانی گلکسی پیکسل مشورت کنید.

 

منابع:

How to Assemble a Basic Desktop PC
Folding type assembled case
assembled cases 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.