کامپیوتر های آماده

کامپیوتر های اداری،اقتصادی،گیمینگ

کارت های گرافیک

این قطعه یک کارت توسعه است که بر روی برد اصلی یا همان مادربرد نصب می شود.این قطعه اطلاعات و کدها را را از سیستم مرکزی دریافت می کند و به مانیتور می فرستد. کارت گرافیک این کار را با تبدیل داده ها به یک فرم بهتر یعنی تبدیل کدها به سیگنال انجام می دهد تا که مانیتور به راحتی بتواند آن را درک کند و تصویر را به نمایش درآورد.

پردازنده

این تراشه‌ی کوچک و معمولا مربع‌شکل است و روی برد اصلی دستگاه‌ یا همان مادربرد به همراه فن خنک کننده ای قرار می‌گیرد و با سایر سخت‌افزارها برای اجرای رایانه‌ی شما در تعامل است.

هارد

هارد دیسک را می‌توانید قطعه‌ای بدانیم که اکثر کامپیوترها از آن استفاده می‌کنند و سیستم و دیگر برنامه‌های از پیش نصب شده روی آن قرار می‌گیرد.

رم

این حافظه به نام های دیگری چون حافظه اصلی، حافظه اولیه، یا حافظه سیستم نیز شناخته می شود. رم یک دستگاه سخت افزاری است که اجازه می دهد اطلاعات در یک کامپیوتر ذخیره و بازیابی شود.

پاور

هر سخت افزاری برای کارکرد درست نیاز به مقدار درستی انرژی ورودی دارد ؛ در این زمان پاور نقش مهمی ایفا می کند چرا که اگر این قطعه مقدار انرژی کمی را به سخت افزار برساند، سخت افزار انرژی لازم برای انجام کار را نداشته و به آن فشار وارد می شود.