نمایش 1–8 از 10 نتیجه

خرید CPU Core i3: اینتل برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ و با معرفی معماری Nehalem، پردازنده‌های سری Core i  را به بازار فرستاد و از آن زمان اکثر پردازنده‌های خود را در سری ‌های  Core  نام گذاری می کند پردازنده ی core i3 یکی از نسل های این پردازنده ها می باشد. به طور کلی می توان گفت  پردازنده‌های سری Core i7 اینتل (intel)سریع‌تر از Core i5 هستند و به همین ترتیب پردازنده‌های  Core i5 نیز سریع‌ تر از Core i3 هستند. اعداد ۷، ۵ و ۳ نیز ارتباطی با تعداد هسته‌ها ندارند پردازنده های سری Core i3 دو هسته پردازشی دارند.

قیمت CPU Core i3

پردازنده های Core i3 معمولا به دلیل اینکه که در حال حاضر مربوط به چندین سری پایینتر از سری های حال حاضر و از نسل های اول CPU های اینتل هستند، قیمت بسیار مناسب تری دارند و کارایی پایه و متناسبی با قیمت خود دارد. این باعث می شود که CPU های Core i3  به یکی از پرکاربرد ترین و مرسوم ترین انواع پردازنده ها تبدیل شوند و به مقدار زیاد به فروش برسند و به کار روند.

شما هم می توانید CPU Core i3 مورد نظر خود را با کیفیت بسیار بالا و قیمت بسیار مناسب، در وب سایت گلکسی پیکسل؛ مرجع خرید آنلاین انواع لوزام و تجهیزات کامپیوتر، خریداری کنید و از آن استفاده کنید.

معیار های خرید CPU Core i3

  1. شکل سوکت CPU: پردازنده سیستم شما، باید به طور کامل روی مادربودر سیستم بنشیند و به طور کامل با همه قطعات در رابطه باشد. از همین جهت موقع خرید CPU کور آی 3 یا سی پی یو هایی دیگر، باید دقت داشته باشید که این پردازنده ها، با مادربرد سیستم شما، مطابقت داشته باشد.
  2. حافظه کش: حافظه کش یکی از بخش های مهم پردازنده است که اطلاعاتی که CPU به آن نیاز دارد را در خود نگه می دارد. برای مثال وقتی شما چند نرم افزار را با هم باز می کنید و فقط از یکی از آنها استفاده می کنید، بقیه نرم افزار ها، در حافظه کش سی پی یو شما قرار می گیرند. در هنگام خرید CPU باید به حافظه کش پردازنده نیز دقت کنید.
  3. مدل CPU: در نام هر CPU اینتل که قصد خرید آن را دارید، پس از Core i3 یک عدد 4 رقمی به چشم می خورد. این عدد 4 رقمی مدل پردازنده است که در قدرت آن تاثیر بسیار زیادی دارد. این نشان می دهد که برای مثال CPU Core i3-10100F یعنی این پردازنده نسل دهم جزو پردازنده های Core i3 است که قدرت بالایی دارد.
  4. فرکانس پردازنده: فرکانس پردازنده نیز یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های CPU است که ارتباط مستقیم با سرعت CPU دارد و باید بالا باشد.
  5. توان حرارتی: توان حرارتی به این معناست که CPU شما تا چه حد می تواند گرما را تحمل کند. اگر این توان پایین باشد ممکن است CPU در دمای بالا از کار بیفتد و سیستم شما خاموش شود. تکرار این اتفاق هم می تواند باعث خراب شدن CPU شود. به همین خاطر باید دقت داشته باشید که اگر از سیستم خود زیاد استفاده می کنید و احتمال داغ شدن آن زیاد است به این معیار توجه ویژه ای داشته باشید.

خرید CPU Core i3

اگر قصد خرید CPU Core i3 را دارید که هم بتوانید استفاده های مورد نظر خود را از آن داشته باشید و هم یک خرید اقتصادی داشته باشید و پول زیادی هزینه نکنید، می توانید خرید پردازنده خود را در وب سایت گلکسی پیکسل انجام دهید و پردازنده Core i3 با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب را در اینجا خریداری کنید.