نمایش 1–8 از 22 نتیجه

خرید CPU Core i5: پردازنده یا CPU، مهم ترین قطعه کامپیوتر است که وظیفه انجام تمامی فعالیت ها و محاسبات مختلف بر عهده آن است و به اصطلاح می توان آن را مغز کامپیوتر دانست. شرکت اینتل (Intel) یکی از بزرگ ترین شرکت های دنیای کامپیوتر است که سال هاست با تولید پردازنده های خود با بهترین کیفیت ممکن، بسیار شناخته شده است و بازار CPU در جهان را به خود اختصاص داده است.

پردازنده های مختلف، در نسل های متفاوتی تولید می شوند و هر نسلی که جلو تر می آیند، قدرت بیشتر نیز دارند و برای کار های بیشتری مورد استفاده قرار میگیرند و می توان حتی با آنها کار های خیلی سنگین نیز انجام داد. در دنیای امروزه و کامپیوتر های بروز شده، CPU ها بعد از محاسبات، وظیفه اصلی باز کردن برنامه های مختلف را دارند و هر چه CPU سیستم شما قوی تر باشد برنامه های شما سریع تر باز می شوند و تعداد برنامه های بیشتری را نیز می توانید به طور همزمان باز کنید.

قیمت CPU Core i5

پردازنده های Core i5 معمولا به دلیل اینکه که در حال حاضر مربوط به نسل های قبلتر CPU های اینتل هستند، قیمت مناسب تری دارند و کارایی مناسبی نیز دارند و این باعث می شود که CPU های Core i5 به یکی از خواستنی ترین و پرطرفدارترین انواع پردازنده ها تبدیل شوند و به مقدار زیاد به فروش برسند.

شما هم می توانید CPU Core i5 مورد نظر خود را با کیفیت بسیار بالا و قیمت بسیار مناسب، در وب سایت گلکسی پیکسل خریداری کنید و از آن استفاده کنید.

معیار های خرید CPU Core i5

در خرید پردازنده نسل i5 باید به چندین نکته دقت داشته باشید و برخی از مشخصات CPU را خوب بشناسید و تا بهترین CPU را برای سیستم خود و بسته به کاری که از آن می خواهید، انتخاب کنید.

  1. شکل سوکت CPU: پردازنده سیستم شما، باید به طور کامل روی مادربودر سیستم بنشیند و به طور کامل با همه قطعات در رابطه باشد. از همین جهت موقع خرید CPU Core i5 یا سی پی یو های قدیمی تر، باید دقت داشته باشید که این پردازنده ها، با مادربرد سیستم شما، مطابقت داشته باشد.
  2. حافظه کش: حافظه کش یکی از بخش های مهم پردازنده است که اطلاعاتی که CPU به آن نیاز دارد را در خود نگه می دارد. برای مثال وقتی شما چند نرم افزار را با هم باز می کنید و فقط از یکی از آنها استفاده می کنید، بقیه نرم افزار ها، در حافظه کش سی پی یو شما قرار می گیرند. در هنگام خرید CPU باید به حافظه کش پردازنده نیز دقت کنید.
  3. مدل CPU: در نام هر CPU اینتل که قصد خرید آن را دارید، پس از Core i5 یک عدد 4 رقمی به چشم می خورد. این عدد 4 رقمی مدل پردازنده است که در قدرت آن تاثیر بسیار زیادی دارد. این نشان می دهد که برای مثال CPU Core i5 8400 یعنی این پردازنده نسل هشتم پردازنده های Core i5 است که قدرت بالایی دارد. حتی ممکن است که یک CPU Core i5 نسل 8 از یک CPU Core i7 نسل 4 بهتر عمل کند.
  4. فرکانس پردازنده: فرکانس پردازنده نیز یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های CPU است که ارتباط مستقیم با سرعت CPU دارد و باید بالا باشد.
  5. توان حرارتی: توان حرارتی به این معناست که CPU شما تا چه حد می تواند گرما را تحمل کند. اگر این توان پایین باشد ممکن است CPU در دمای بالا از کار بیفتد و سیستم شما خاموش شود. تکرار این اتفاق هم می تواند باعث خراب شدن CPU شود. به همین خاطر باید دقت داشته باشید که اگر از سیستم خود زیاد استفاده می کنید و احتمال داغ شدن آن زیاد است به این معیار توجه ویژه ای داشته باشید.

خرید CPU Core i5

اگر قصد خرید یک CPU Core i5 دارید که هم بتوانید استفاده های مورد نظر خود را از آن داشته باشید و هم یک خرید اقتصادی داشته باشید و پول زیادی هزینه نکنید، می توانید خرید پردازنده خود را در وب سایت گلکسی پیکسل انجام دهید و پردازنده Core i5 با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب را در اینجا خریداری کنید.