نمایش 1–8 از 83 نتیجه

امروزه دیگر داشتن یک سیستم قدرتمند برای نصب و اجرای انواع و اقسام بازی های پرطرفدار و محبوب دنیا برای گیمر ها کافی نیست، گیمر ها و بازیکنان دیگر امروزه به دنبال قطعات، تجهیزات و لوازم جانبی مخصوص حرفه و بعضا شغل خود هستند. کیبورد های گیمینگ، ماوس های گیمینگ، هدفون های گیمینگ، کیس گیمینگ و مانیتور های با کیفیت بالای گیمینگ و سایر قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر های گیمینگ دیگر به بخشی از نیاز های گیمر های حرفه ای و جامعه گیمینگ تبدیل شده است.

کمپانی های مختلف الکترونیکی و تولید کننده لوازم جانبی دیگر امروزه به حد زیادی بخش طراحی و توسعه خود را متمرکز بر طراحی و تولید کیبورد های مخصوص بازی کرده اند. کیبورد های مکانیکال گیمینگ یکی از ثمره های این تلاش هاست. کیبورد های گیمینگ مخصوص بازی طراحی شده اند و به همین دلیل قیمت بالا و ویژگی های خاصی دارند که در سایر کیبورد ها پیدا نمی شوند.

ویژگی و امکانات کیبورد گیمینگ (Gaming Keyboard)

ممکن است فکر کنید، تمام کیبورد ها کارایی یکسانی دارند دیگر، اما از لحاظ فنی و طراحی ظاهری و کاربری، همچنین کیفیت ساخت و راحتی دارای تفاوت های بسیاری می باشند.

کیبورد گیمینگ

کیبورد های گیمینگ به طبع به دلیل اینکه دیگر توسط جامعه ای تخصصی به کار برده می شوند دارای امکانات و ویژگی های بسیاری شده اند. در این سال ها ، تکنولوژی به کار رفته در تولید صفحه کلید و کیبورد های مخصوص بازی پیشرفت بسیاری داشته اند و شرکت های مختلف تکنولوژی با نوآوری و خلاقیت هایی که در واحد R&D خود داشته اند در ادامه این مقاله در فروشگاه اینترنتی گلکسی پیکسل به برخی از این ویژگی و امکانات می پردازیم.

بک لایت رنگارنگ RGB

یکی از جذاب ترین ویژگی هایی که کیبورد گیمینگ دارد بک لایت رنگارنگ RGB آن میباشد که در اکثر مدل های کیبورد گیمینگ این ویژگی جذاب استفاده شده است. استفاده از ویژگی بک لایت بیشتر مختص به کیبورد های گیمینگ و در رابطه با گیمر ها و گیمینگ می باشد.

گیمر ها در حین کار کردن با کیس و کامپیوتر گیمینگ خود ممکن است تا نیمه شب بیدار بمانند و به بازی و گیم مشغول باشند، بنابر این به یک کیبوردی نیاز دارند که یک لایت قوی و متنوعی داشته باشد که این گونه کیبورد ها با این ویژگی خود این نیاز گیمر ها را به بهترین و جذاب ترین صورت رفع می کنند.

فشردن همزمان چند کلید

گیمر ها همیشه به دنبال قابلیت های بیشتری هستند که به کاربرد آنها در حین گیم کمک کند تا بتوانند سریعتر بازی کنند، از سایر بازیکن ها پرسرعت تر باشند و بتوانند برده بازی شوند. بنابر این در بسیاری از بازی های امروزه گیمر ها از قابلیت کیبورد های جدید که امکان فشردن همزمان چندین کلید را مهیا می کند بهره می برند و به گیم خود جذابیت وسرعت بیشتری می دهند. در برخی کیبورد های تولید شده توسط تولید کننده ها قابلیت فشردن همزمان تمامی کلید های روی صفحه کلید نیز محیا می باشد.

ماکرو های قابل برنامه ریزی

شرکت های تولید کننده کیبرد برای اینکه در این رقابت شدید شکل گرفته در طراحی و تولید کیبورد های جدید و خلاقانه تر زیر دست و پا له نشوند مجبور هستند تمامی ویژگی هایی که یک کاربر نیاز دارد را رفع کنند. جامعه گیمینگ به دلیل اینکه جامعه خاصی می باشند طبعا به ویژگی و امکانات خاصی نیز احتیاج دارند، ماکرو ها قابلیتی بود که در دهه های قبل تر در اولین کیبورد هایی که برای کامپیوتر تولید می شدند آورده شده بود اما به دلیل اینکه عموما استفاده ای نداشتند از کیبورد ها حذف شدند.

کلید ماکرو کیبورد

امروزه دوباره به دلیل به وجود آمدن جامعه بازیکن ها و گیمر ها در دنیا و نیاز مبر آنها به بالا بردن سرعت بازی شان قابلیت هایی کاربردی مانند ماکرو دوباره به کیبورد ها برگشتند و اینبار در قالب کیبورد گیمینگ به خود رسمیت بخشیدند. ماکرو ها دکمه های قابل برنامه ریزی نرم افزاری هستند که با استفاده از آنها می توانید میانبر ها یا عملکرد هایی را تعریف و انجام دهید.

تنظیم و کنترل نور پس زمینه Backlite

در ابتدای این مقاله به نور بک لایت اشاره ای داشتیم، اما ویژگی دیگری که در نسل های قبلتر کیبورد های گیمینگ این ویژگی در آنها وجود نداشت امکان تنظیم و کنترل راحت نور پس زمینه و بک لایتی است که در زیر کلید ها و در کل صفحه پخش هستند.

Gaming Keyboard

در کیبورد های نسل قبلی تنها شما قادر بودید که نور پس زمینه کیبورد خود را خاموش یا روشن کنید. اما در این سری و نسل از کیبورد های جدیدی که تولید و در این بازار تخصصی گیم عرضه شده است شما در بسیاری از کیبورد های مخصوص بازی قادر خواهید بود که نور پس زمینه خود را به راحتی تغییر دهید، کم و زیاد کنید و یا حتی آن را مدل های چند رنگ تغییر رنگ دهید. در برخی دیگر از این نوع کیبورد ها شما می توانید رقص نور یا تم نور کیبورد خود را همگام با بازی خود کنید و از آن لذت ببرید.

قیمت کیبورد گیمینگ

قیمت کیبورد های گیمینگ نسبت به کیبورد های معمولی اداری و خانگی بالاتر می باشند، ویژگی هایی که در کیبورد های گیمینگ استفاده شده است بسیار خاص و جذاب می باشند، بنابر این منطقی است قیمت تولید این محصولات نیز برای شرکت های تولید کننده بالا برود.

فروشگاه اینترنتی گلکسی پیکسل تمام تلاش خود را کرده است که کیبرد های گیمینگ خود را با قیمتی مناسب و منصفانه عرضه کند. برای خرید کیبورد گیمینگ از فروشگاه گلکسی پیکسل می توانید در ادامه این مقاله به مشاهده، انتخاب و خرید کیبورد مورد نیاز خود به راحتی اقدام نمایید.