مقالات هارد کامپیوتر

چگونه هارد اکسترنال به تلویزیون متصل می شود؟

چگونه هارد اکسترنال را به تلویزیون متصل کنیم؟ روش های رفع مشکل و آموزش در گلکسی پیکسل

امروزه با توجه به افزایش استفاده ما مردم از تلویزیون های LCD با کیفیت های بالا و زیاد تر شدن کانالهای آنالوگ و دیجیتال در ایران لزوم استفاده از هارد اکسترنال برای ضبط فیلم و برنامه و مستند های تلویزیون دارای اهمیت شده است. در این مقاله در سایت گلکسی پیکسل به این سوال چه چگونه هارد اکسترنال را به تلویزیون وصل کنیم پاسخ خواهیم داد.

استفاده از هارد اکسترنال برای تلویزیون

هارد های اکسترنال و تلویزیون ها امروزه می توانند مانند قدیم ها به مانند رادیو های قدیمی و نوار کاست های آنها باشد. در رادیو های قدیمی که امکان ضبط نیز داشت با گذاشتن نوار کاست و امروزه برای تلویزیون های مدرن امروزه با اختصاص دادن یک حافظه ظرفیت بالا مانند هارد دیسک های اکسترنال میتوان اقدام به ضبط برنامه های مورد نیاز و تماشای آنها در مواقع دیگر کرد.

شما همچنین ممکن است که بخواهید اطلاعات هارد خود را بر روی مانیتور بزرگ تلویزیون تماشا کنید بنابر این حتما نیاز به اتصال هارد اکسترنال خود به تلویزیون برای استفاده هستید. در اینجا گلکسی پیکسل سعی خود را داشته است که در مورد این موضوع برایتان اطلاعات و آموزش خوبی را فراهم آورد که می توانید در ادامه این مقاله از آن استفاده نمایید.

چگونه هارد اکسترنال را به تلویزیون وصل کنیم؟

چگونه هارد دیسک اکسترنال را به تلویزیون متصل کنیم

اتصال هارد های اکسترنال به تلویزیون های پیشرفته و مدرن امروزی عموما بدون مشکل خواهد بود اما در صورتی که از کابل نامناسب استفاده شود ، و یا اینکه تنظیمات تلویزیون در بصورت خاصی صورت گرفته باشد که تنظیمات پیشفرض آن از دست رفته باشد می تواند برای شما مشکل ایجاد کند.

هارد های اکسترنال همانگونه که با استفاده از کابل یو اسی بی به کامپیوتر و تبلت ها می توانند متصل شوند باید بتوان از انها با استفاده از همان کابل USB به تلویزیون متصل شد. در صورتی که اتصال هارد اکسترنال شما به تلویزیون دچار مشکل شده است می توانید به مقدار بسیار کمی کابل و یا سوکت آن را تکان دهید تا شاید مشکل آن از سوکت های هارد یا تلویزیون باشد و مشکل را متوجه شوید. در غیر این صورت روش های دیگری نیز وجود دارد که مشکل خود را در اتصال این نوع هارد های اکسترنال به تلویزیون حل کنید.

کابل را بررسی کنید و پورت درست را در تلویزیون برای اتصال انتخاب کنید. در اتصال هارد دیسک شما باید پورتی که دارای علامت HDD REC است انتخاب شود. در صورتی که از این پورت برای اتصال هارد دیسک به تلویزیون استفاده کنید قادر خواهید بود با کیفیتی بالا اقدام به ضبط برنامه ها و فیلم هایتان در هارد کنید.

مهمترین نکته در مشکل اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ها این است که هارد یا حافظه دیگر شما باید نوع MBR آن روی Basic باشد نه GPT بنابر این این مشکل را رفع کنید و MBR هارد را عوض کنید. توجه داشته باشید که در صورت تغییر MBR امکان از دست رفتن اطلاعات شما نیز وجود دارد. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از نرم افزار Mini Tool استفاده کنید. البته بهتر است در هر صورت از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای تنظیم MBR هارد دیسک خود آن را به کامپیوتر متصل کنید ، سپس روی ان راست کلیک و بر روی Format بزنید. سپس در این قسمت فرمت FAT32 را انتخاب و هارد دیسک خود را فرمت کنید. دقت داشته باشید که اطلاعات شما پس از عملیات فرمت پاک می شود بنابر این از هارد خود یک بکاپ کامل یا یک کپی کامل تهیه کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *