سخت افزار, مقالات هارد کامپیوتر

چگونه هارد اکسترنال را در ویندوز ۱۰ و ۷ فرمت کنیم؟ آموزش مرحله به مرحله تصویری

چگونه هارد اکسترنال را فرمت کنیم و پیکربندی کنیم

چگونه هارد اکسترنال را فرمت کنیم و پیکربندی کنیم

هارد های اکسترنال امروزه استفاده بسیاری در بین مردم پیدا کرده اند. به شکلی که بسیاری از جوانان امروزی برای خود حداقل ۱ هارد اکسترنال با ظرفیت خوب برای نگهداری از اطلاعات و علایق خود تهیه می کنند. نیاز به هارد های اکسترنال از آنجایی آمد که هارد دیسک های داخلی کامپیوتر ها قابلیت جابجایی و حمل و اتصال سریع به کامپیوتر و لپ تاپ ها نداشتند که نیاز هارد های خارجی یا اکسترنال احساس شد و پس از آن این دسته از هارد ها طراحی و تولید و به بازار عرضه شدند. در این مقاله ما در گلکسی پیکسل به آموزش فرمت کردن هارد اکسترنال در ویندوز ۱۰ و ۷ می پردازیم.

علت فرمت هارد های اکسترنال

بسیاری از مردم برای استفاده دوباره از هارد آسیب دیده خود ، فروش آن ، استفاده مجدد از آن و یا خالی کردن هارد خود از اطلاعات بسیاری که در آن هست و میتواند بدون استفاده باشند اقدام به فرمت هارد اکسترنال خود می کنند. شاید برای شما پیش آمده باشد که هارد جدیدی را خریداری کرده باشید و به نظرتان فرمت کردن اولیه آن کار خوبی است.

دلایلی که برایتان مشخص کردیم و از دلایل عمده و اصلی کاربران برای فرمت کردن و حذف کردن تمام اطلاعات هارد خود هست.

یک دلیل تخصصی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است شما دچار این مشکل شده باشید و به فرمت هارد External خود فکر می کنید، هارد ها در صورتی که در هنگام تولید با فرمت exFAT پیکربندی شده باشند برای شما محدودیت انتقال و ذخیره فایل های با حجم بیش از ۴ گیگابایت را به ارمغان می آورند.

بنابر این تنها راه شما در این شرایط و مواجهه با این مشکل، فرمت کردن و پیکربندی مجدد هارد بر روی فرمت NTFS است که در این مقاله گلکسی پیکسل برایتان توضیح کاملی خواهد داد.

آموزش مرحله به مرحله فرمت هارد اکسترنال:

برای فرمت هارد اکسترنال خود به راحتی می توانید از طریق ویندوز خود این کار را انجام دهید.

۱- هارد را به سیستم خود متصل کنید

۲- وارد MyComputer شوید و بر روی هارد اکسترنال خود راست کلیک کنید تا منو باز شود.

Select format external hard disk

۳- حالا گزینه Format… را از لیست منو پیدا کرده و بر روی ان کلیک کنید.

۴- در پنجره باز شده مشخصات ظرفیت هارد شما و پیکربندی هارد شما نمایش داده خواهد شد و می توانید از این قسمت اقدام به پیکربندی و فرمت هارد خود نمایید.

۵- حالا در قسمت File System در صورتی که از این هارد بیشتر در کامپیوتر های با سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید فرمت NTFS را انتخاب کنید.

 

How to foramat external hard disk in windows

۶- در قسمت بعدی در بخش Allocation unit size بهتر است به این تنظیم دست نزنید و به مراحل بعدی فرمت هارد اکسترنال خود بروید.

۷- در بخش Volume label می توانید نام جدید پیکربندی هارد دیسک خود را انتخاب کنید.

۸- در بخش بعدی بهتر است گزینه Quick Format را تیکش را بردارید ، زیرا فرمت سریع می تواند به درستی در حذف کردن اطلاعات هارد شما موفق نباشد و در صورتی که تیک آن را بردارید سرعت فرمت هارد کمی کمتر می شود و بیشتر طول می کشد اما بصورت مطمئن فرمت می شود. باز هم درصورتی که نیاز به فرمت سریع دارید می توانید تیک آن را بزنید تا هارد شما سریعتر فرمت بشود.

۹- حالا می توانید در مرحله آخر بر روی گزینه Start آخر پنجره بزنید تا فرمت هارد دیسک اکسترنال شما شروع شود.

پس از اتمام فرمت هارد اکسترنال ، شما می توانید پنجره را ببندید و حالا از هارد دیسک اکسترنال خود به خوبی استفاده کنید. دقت داشته باشید که فرمت کردن هارد اکسترنال باعث عوض شدن پیکربندی آن و همچنین پاک شدن تمامی اطلاعات موجود در آن می شود بنابر این دقت لازم را در این امر داشته باشید که به اشتباه هاردی که نمیخواهید فرمت کنید را فرمت نکرده باشید و هارد درستی را برای فرمت انتخاب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.