مقالات پردازنده کامیپوتر

سی پی یو چقدر طلا دارد؟ | بهترین CPU ها برای بازیابی طلا

سی پی یو چه میزانی با خود طلا دارد؟

سی پی یو چه میزانی با خود طلا دارد؟

سی پی یو ها یکی از بهترین قطعات برای استخراج طلا از قطعات کامپیوتر ها هستند. در این مقاله ما در گلکسی پیکسل به این سوال شما که سی پی یو چقدر طلا دارد و هر CPU ای چقدر میزانی از طلا را به همراه خود دارد می پردازیم و پاسخ به همراه نمونه مثال های زیادی را هم برایتان آماده کرده ایم.

میزان بازیابی طلا از سی پی یو کامپیوتر | هر سی پی یو چقدر طلا دارد؟

در این مقاله برایتان تعدادی مثال در مورد میزان بازیابی طلا از سی پی یو آماده کرده ایم ، اما باید بدان توجه داشته باشید که این آمار و میزان ها حدودی و در شرایط مختلفی بوده اند و هرگز با استخراج شما کاملا مطابق نخواهند بود. سی پی یو ها همانطور که گفتیم یکی از بهترین منابع برای بازیابی طلا هستند.

در بسیاری از سی پی یو های تولید شده در قبل از تاریخ ۱۹۹۸ توسط شرکت های مختلف به جهت افزایش سرعت پردازنده ها از روکش های طلا و پین های طلا در این سی پی یو ها استفاده می شده است که شما میتوانید با جمع آوری عمده و استخراج طلا آنها برای خود سود خوبی بدست بیاورید. چند مثال برایتان می زنیم. بطور مثال شرکت اینتل مدلی از CPU ها را در بازه زمانی وارد بازار کرد که به آن پنتیوم پرو می گویند. این نوع از سی پی یو ها از مقدار بسیار زیادی نسبت به بقیه سی پی یو ها برخوردار هستند.

• یک کیلوگرم سی پی یو ( پشت و رو طلا آبکاری شده) : ۴.۲۴ گرم طلا بازیافتی

• یک کیلوگرم سی پی یو سرامیکی (پشت مشکی) ۲.۵۳ گرم طلا بازیافتی

• یک کیلوگرم سی پی یو سرامیکی (دارای روکش طلا معروف به پشت طلایی) ۳.۵۹ گرم طلا بازیافتی

• یک کیلوگرم سی پی یو سرامیکی اینتل (مدل پنتیوم و پشت مشکی بدون آبکاری طلا) ۱.۷۸ گرم طلا بازیافتی

طلای بازیافتی از قطعات مرتبط با سی پی یو

جالب است بدانید که بسیاری از قطعاتی که با سی پی یو در ارتباط هستند و نقش ارتباط دادن چیپ های سی پی یو به مادربرد را برعهده دارند دارای مقدار قابل توجهی طلا هستند که از بازیابی طلای آنها نیز می توان به سود خوبی رسید.
در زیر تعدادی از این قطعات و موارد مربوط به سی پی یو که خود حاوی مقداری طلا هستند را لیست کرده ایم:

۱۱۰ هیت سینگ سی پی یو پنتیوم ۴ (روکش شده با طلا) حدود ۰.۱ گرم طلا بازیافتی

یک کیلوگرم اسلات سی پی یو (به صورت مخلوط) ۰.۴۷ گرم طلا بازیافتی

بازیافت سی پی یو های امروزی ارزش دارد؟

متاسفانه تولیدات امروزی کارخانه های تولید سی پی یو و پردازنده دیگر به آن صورت که در قدیم از طلا و عناصر ارزشمند و گران استفاده می کردند استفاده نمی کنند. بسیاری از روکش های طلا به روکش های نیکل و مسی و پورت های روکش شده با طلا دیگر با پورت های روکش شده و آبکاری شده با مس جایگزین شده اند.

بنابر این میزای طلای موجود در این قطعات و سی پی یو های جدید دیگر انقدر بالا نیست که بتوان از آن سودی درآورد و حتی در برخی موارد ممکن است کار بازیابی با استفاده از تیزاب و اسید نیز ارزشش را نداشته باشد و هزینه روش های بازیابی شما را هم با خود درنیاورد.

بنابر این دقت و توجه بسیاری داشته باشید که از چه مدلی استفاده می کنید زیرا در مدل های تولید شده در سال ۱۹۹۸ و بعد از ان تابحال از مقدار بسیار کمی از طلا استفاده می گردد.

نکات مهم درمورد بازیافت طلا از CPU

قبل از تصمیم و شروع به انجام بازیافت طلا از پردازنده بهتر است به تعدادی از نکاتی که در این بخش از مقاله گلکسی پیکسل بدان می پردازیم دقت مورد نیاز را داشته باشید تا قبل از انجام این کار و زدن ضربه مالی و زمانی به خود از این موارد آگاهی داشته باشید.

سی پی یو های فیبری از سی پی یو های سرامیکی طلای کمتری دارند. دقت داشته باشید که آماری که در مثال های بالا برایتان زدیم در مدل های مختلف ، تولید شده در مدل های مختلف و شرکت های تولید کننده مختلف سی پی یو و سال های تولید مختلف هستند و همچنین با روش های گوناگونی نیز بدست آمده اند، بنابر این این آمار را مبنای کار خود قرار ندهید و تلاش کنید کار خود را با اطمینان بالاتری انجام دهید.

به طور کلی اگر بخواهید بدانید میزان طلای بازیافتی از سی پی یو به چه مواردی مرتبط است بایستی بدانید که این موارد به سال تولید ، مدل ، کشور سازنده ، نحوه بازیابی و میزان بازدهی روش بازیابی شما بستگی دارد و تک تک این عوامل می توانند در آمار و نتیجه ها تاثیر های مختلفی بگذارند.

 

1 دیدگاه در “سی پی یو چقدر طلا دارد؟ | بهترین CPU ها برای بازیابی طلا

  1. داود گفت:

    باعرض سلام ممنون از راهنمایی خوبتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *