سخت افزار, مقالات تجهیزات داخلی کیس کامپیوتر

کیس کامپیوتر چقدر طلا دارد؟ | نحوه استخراج در انواع قطعات

کیس کامپیوتر چقدر طلا دارد

کیس کامپیوتر چقدر طلا دارد

کامپیوتر ها ، لپ تاپ ها و اکثر برد های الکترونیک ، به جهت تسریع در انتقال اطلاعات از عناصری استفاده می کنند که رسانایی بالایی دارند. پالادیوم و طلا دو عنصر مهم هستند که در کیس های کامپیوتر به مقدار بسیار زیادی استفاده می شوند. در این مقاله ما در فروشگاه قطعات کامپیوتر گلکسی پیکسل به این سوال که کیس کامپیوتر چقدر طلا دارد پاسخ خواهیم داد.

برد های کامپیوتر با روکش طلا

برخی از برد های موجود در کامپیوتر ها و لپ تاپ ها با طلا روکش شده اند که بایستی قسمت های روکش شده از قسمت های پایه و اصلی آنها جدا شوند و برای استخراج طلا جمع آوری شوند. این عناصر با استفاده از روش هایی مانند اسید پراکسید و تیزآب کاری مستقیم بازیافت می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

برد هایی از کامپیوتر که می توانند شامل روکشی از طلا باشند به این شرح هستند ، برد مادربرد ، برد های ارتباطی مانند بلوتوث و وایرلس ، برد های رم و کارت گرافیک و سی پی یو ها و همچنین برد های کارت های شبکه کارت صدا.

پین های روکش طلا

در بسیاری از قطعات کامپیوتر و لپ تاپ ها که با پین ها و سوکت هایی به یکدیگر متصل میشوند ضرورت استفاده از پین هایی با روکش طلا بسیار حس می شود. پین هایی که با طلا روکش شده اند و در سوکت های کامپیوتری و در قسمت هایی از برد های کامپیوتر ها قرار دارند یکی از منابع خوب و در دسترس تر برای بازیافت طلا به شمار می روند. از این نوع پین و سوکت ها طلا به روش های قالکاری و یا تیزاب کاری بازیافت می شود.

سی پی یو و گرافیک

سی پی یو و گرافیک در واقع دو قطعه بسیار شبیه به یکدیگر از نظر ساختاری اولیه هستند. در واقع کارت های گرافیک متشکل شده از بورد هایی هستند که برروی انها یک پردازنده اختصاصی برای پردازش های گرافیک نصب شده است. در واقع همان ساختار پردازشگری سی پی یو را یک قطعه تخصصی دیگر بر روی یک برد جداگانه انجام میدهد تا بتواند پردازش های گرافیکی را به خوبی انجام دهد. در سی پی یو نیز به همین صورت است که به جهت پردازش های کامپیوتر اطلاعات با سرعت بالایی بایستی از طریق هارد دیسک به رم و از رم به پردازنده گرافیکی و مرکزی منتقل شود. بنابر این راه های ارتباطی بر روی مادربرد تا سی پی یو و گرافیک بایستی رسانای خوبی باشند و در متریال استفاده شده در آنها از طلا استفاده می شود.

برای خود پین ها و سوکت های پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی نیز به همین صورت است. در بسیاری از سی پی یو ها و گرافیک ها مقدار قابل توجهی از طلا استفاده می شود که می تواند شما را شگفت زده کند.

بر طبق برخی آمار ها طلای موجود در سی پی یو پس از استخراج به این شرح می باشد:

از یک کیلوگرم سی پی یو سرامیکی AMD ، مقدار ۱.۷ گرم طلا استخراج شده است.

از یک کیلوگرم سی پی یو سرامیکی بدون آبکاری طلا ، آبکاری طلا ، ۲.۵ گرم طلا بازیافت شده است.

در هر عدد CPU سرامیکی Cytix cx 486 یازده صدم گرم طلا وجود دارد.

رم و چیپ ها

همانطور که در بالاتر برایتان توضیح دادیم برای انتقال اطلاعات بین هارد دیسک و سی پی یو مرکزی و گرافیکی واسطه گری و تسهیل گری رم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بنابر این در مسیر های منتهی به رم از پردازنده ها و هارد دیسک ها از روکش های طلا بسیاری استفاده شده است. همچنین در روی خود سوکت های رم نیز شرکت های تولید کننده رم از روکش طلا استفاده می کنند تا اتصال و رسانای فلز بالاتر رود و از فرسودگی قطعه نیز جلوگیری شود. پایه های رم ها به روش اسید پراکسید ، اسیدنیتریک یا تیزاب کاری مستقیم بازیافت می شوند.

در سایر چیپ ها و قطعات کامپیوتر ها نیز در پایه ها و پین های انها استفاده از روکش طلا رایج است. البته دقت داشته باشید که میزان طلا در هریک از قطعات بستگی به اهمیت آن قطعه نیز برای کامیپوتر دارد. بطور مثال در بالاگفتیم که در پردازنده مرکزی سی پی یو و گرافیک و رم از طلای روکش شده بیشتری استفاده می شود تا مثلا کارت صدای یک کامپیوتر. چیپ ها نیز به روش قالکاری بازیافت می گردند.

جمع بندی

در این مقاله سایت گلکسی پیکسل برایتان روشن کردیم که تقریبا در کدام یک از قطعات یک کیس کامپیوتر طلای بیشتری وجود دارد و در واقع در کل کیس کامپیوتر چقدر طلا وجود دارد بر اساس میزان فراوانی انها در هر قطعه. دقت داشته باشید که درصورتی که میخواهید استخراج طلای هر یک از قطعات کیس های خود را انجام دهید بایستی میزای طلای میانگین کل کیس ها را از روی اطلاعات جزئی طلای موجود در هریک از قطعات بدست آورید و از اقدام عجولانه خود جلوگیری کنید و با برنامه ریزی جزئی و کلی ای این کار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *