مقالات رم کامپیوتر

چه مقدار رم برای کامپیوتر نیاز هست؟

چه مقدار رم برای کامپیوتر نیاز هست؟

رم کامپیوتر ها امروزه با توجه به انجام دادن بسیاری از کارهای ما با کامپیوتر ها امروزه بسیار مورد توجه واقع شده اند. رم یک کامپیوتر به راحتی می تواند شما را گرفتار هنگی ها و مشکلات کند یا شما را از دست بسیاری از مشکلات و کندی ها نجات دهد.

در این مقاله در سایت گلکسی پیکسل ما میخواهیم به بررسی اینکه رم کامپیوتر باید چند باشد تا به راحتی بتوانیم از اون استفاده کنیم.

رم کامپیوتر ما باید چه مقدار باشد تا نیاز ما برطرف شود؟

how-much-ram-need-computer

کامپیوتر ها امروزه ابزار کار بسیاری هستند. ابزارهای کاری که نیازمند کمی رسیدگی هستند. کامپیوتر برای اینکه به خوبی نیاز ما را برطرف کند نیازمند سخت افزاری است که امکان تامین نیاز کارها و فعالیت های روزانه ما را داشته باشد. یکی از این قطعات کامپیوتر که در رفع نیاز ما کمک بسیاری می کند رم کامپیوتر است.

Ram یا حافظه موقت کامپیوتر عموما در کامپیوتر ها و لپ تاپ های اقتصادی به مقدار پایه ای استفاده می شوند و نه مقدار کمی هستند نه به مقدار اضافی. در این بخش از مقاله در فروشگاه اینترنتی گلکسی پیکسل ما تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم برایتان توضیح دهیم که چه مقدار RAM برای کامپیوتر شما نیاز هست.

۲ گیگابایت RAM :عمده تبلت های اقتصادی و یا ارزان قیمت برای کاهش هزینه ها از این مقدار رم استفاده می کنند. ۲ گیگابایت رم در تبلت ها عموما نیاز ها را برطرف می کند و نیازی نیست به مقدار رم های بیشتری.

۴ گیگابایت RAM: رم های با ظرفیت ۴ گیگابایت عموما برای لپ تاپ های اقتصادی و کامپیوتر هایی با مشخصات پایه مورد استفاده قرار میگیرند. رم های ۴ گیگابایتی از نظر میزان استفاده تولید کنندگان از رم از محبوب ترین ظرفیت هایی است که تولید کنندگان لپ تاپ ، تبلت و موبایل و یا کامپیوتر ها دسکتاپ از آن استفاده می کنند.

۸ گیگابایت RAM: کامپیوتر هایی که از رم ۸ گیگابایت و بالاتر استفاده می کنند عموما از یک کامپیوتر دسکتاپ فراتر هستند، کامپیوتر های مخصوص طراحی دو بعدی با فتوشاپ یا تدوین های سبک با RAM 8 گیگابایتی به راحتی میتوانند به کار خود بپردازند و دچار کمترین مشکلات شوند.

۱۶ گیگابایت RAM: کامپیوتر هایی که از رم های ۱۶ گیگابایتی استفاده می کنند کامپیوتر های پروفشنال و حرفه ای هستند. عموم این میزان رم ها برای کامپیوتر هایی نیاز می باشند که از فرایند های گیمینگ ، رندرینگ و مدلسازی سه بعدی با نرم افزار هایی همچون ۳DMAX ، یا طراحی های دو بعدی متحرک استفاده می کنند و نیازمند ظرفیت حافظه موقت زیادی می باشند.

۳۲ گیگابایتRAM و بالاتر: رم های ۳۲ گیگابایتی دیگر جزو سخت افزارهای عادی یک کامپیوتر نیستند. شما برای اینکه به رم های ۳۲ گیگابایت یا حتی بالاتر نیاز پیدا کنید حتما کاری فوق العاده انجام می دهید. گیمر های با تجربه و فعال، طراح های صنعتی ، انیمیشن سازی یا گروه های فیلم سازی به این چنین رم هایی برای کامپیوتر خود نیاز پیدا می کنند.

این نکته را فراموش نکنید که در صورتی که دارید یک کامپیوتر خریداری می کنید و احساسی نمی کنید به رم ظرفیت بالاتری نیاز دارید نیازی نیست از رم های ظرفیت بالایی استفاده کنید. اما در مقابل آن هم در صورتی که کامپیوتر خود را به قصد انجام کارهای گسترده یا خاص خریداری می کنید و در آینده نیازمند رم های با ظرفیت بالایی هستید حتما نیاز خود را در ابتدای انتخاب و خرید قطعات کامپیوتر خود لحاظ کنید.

دیگر مشخصه ای که در هنگام خرید رم برای کامپیوتر خود نیاز هست بدانید تک یا دو کاناله بودم رم ، و فرکانس RAM است. برای کامپیوتر های گیمینگ و کارهای سنگین سعی کنید به این مشخصه به صورت ویژه ای دقت داشته باشید. و از رم های دو یا چند کاناله با حداکثر فرکانس ها و متناسب با مادربورد خود استفاده کنید.

چه کاربرد هایی نیازمند رم بالا هستند؟

شاید سوال بسیاری این باشد که حالا اگر چه استفاده هایی داشته باشیم نیازمند رم های با ظرفیت بالا هستیم، در این بخش از مقاله برایتان استفاده هایی که نیازمند RAM بالایی هستند را معرفی می کنیم.

  • گیمینگ عمومی » حدود ۸ گیگابایت رم و بیشتر
  • گیمینگ تخصصی و حرفه ای » حداقل ۱۶ گیگابایت رم و بالاتر
  • طراحی دو بعدی عمومی » بین ۶ تا ۸ گیگابایت رم و بیشتر
  • طراحی دو بعدی حرفه ای » بالای ۸ گیگابایت رم
  • طراحی سه بعدی عمومی و حرفه ای » ۱۶-۳۲ گیگابایت رم و بیشتر
  • رندرینگ حرفه ای و فارم رندر » رم بالای ۶۴-۱۲۸ گیگابایت

امیدواریم این مقاله ما در گلکسی پیکسل توانسته باشد به شما کمک خوبی در انتخاب رم برای کامپیوتر خود کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.