نمایش 1–8 از 55 نتیجه

هارد اینترنال: هارد یکی از حافظه های اصلی کامپیوتر شماست که تمامی اطلاعات سیستم شما در آن قرار می گیرد. حافظه های سیستم شما، از مهم ترین بخش های کامپیوتر شما هستند و در واقع سیستم شما بدون آنها روشن هم نمی شود. برخی از حافظه های سیستم شما عبارتند از: هارد درایو، رم (RAM) و رام (ROM). هر کدام از آنها کار مهمی را انجام می دهند اما مهم ترین آنها در عملکرد کامپیوتر، هارد شماست.

هارد درایو، بخشی از سیستم است که تمامی فایل ها و به معنی واقعی کلمه تمامی اطلاعات را در خود نگه می دارد. ذره ذره و بایت به بایت اطلاعات از قبیل فیلم، بازی، آهنگ، فایل نوشته یا هر چیز دیگری را در خود نگه می دارند. اهمیت هارد اینترنال و داخلی، نیز به این شکل است که از آنجایی که سیستم عامل شما روی هارد قرار می گیرد، بدون هارد شما، سیستم روشن نخواهد شد.

در ادامه این مطلب؛ قصد داریم تا کمی درباره هارد های اینترنال صحبت کنیم.

 

هارد اینترنال چیست؟

تا اینجا چندین بار نام هارد اینترنال را آورده ایم. اینترنال به معنی داخلی می باشد. اما اگر بدانید، هارد ها به دو نوع اینترنال یا اکسترنال وجود دارند. هارد های داخلی هارد هایی هستند که در داخل کیس قرار دارند و فایل های بسیار مهم مثل سیستم عامل روی آنها قرار می گیرند. اما هارد های اکسترنال، هارد هایی هستند که به سیستم ها متصل می شوند و می توان روی آنها، فایل های اضافی را ریخت.

اما هارد اینترنال، اهمیت بسیار زیادی دارند. هارد های اینترنال در سیستم خیلی مهم هستند و یکی از نکات بسیار مهم درباره هارد های اینترنال این است که در سرعت سیستم نیز بسیار مهم است.

 

قیمت هارد اینترنال

یکی از نکات مهم در خرید هارد داخلی، این است که آیا قیمت آن مناسب است یا نه؟ مناسب بودن قیمت هارد است. بسیاری از محصولاتی که قصد خرید آنها را داریم، قیمت مناسب آنهاست و همیشه ما به قیمت اجناس مختلف نگاه می کنیم. برای خرید هارد اینترنال با قیمت مناسب، می توانید به سایت گلکسی پیکسل مراجعه کنید و از خرید ارزان قیمت خود لذت ببرید.

 

راهنمای خرید هارد اینترنال

نوع هارد

نوع هارد، یکی از چیز هایی است که باید در ابتدا انتخاب کنید. باید در اول انتخاب کنید هاردی که قصد خرید آن را دارید، HDD باشد یا SSD. هارد های HDD معمولا قیمت های بهتری دارند و حالت عادی هارد ها هستند به همین خاطر، افراد زیادی از آنها استفاده می کنند. اما هارد های SSD از سرعت بسیار بالایی برخوردارند و طرفداران بسیار زیادی دارند. شما باید انتخاب کنید که هارد دارید یا خیر.

سرعت و ظرفیت هارد

همانطور که گفتیم سرعت هارد به نوع هارد بستگی زیادی دارد، اما به نکات بسیار زیادی در سرعت هارد تاثیرگذارند. ظرفیت هارد نیز یکی از مهم ترین معیار هایی است که احتمالا شما خودتان در اولین مرحله به آن فکر می کنید. به هر حال، سرعت و ظرفیت هارد اینترنالی که قصد خرید آن را دارید، می تواند تاثیرات بسیار مهمی در عملکرد سیستم شما داشته باشد.

طول عمر هارد

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که درباره خرید هارد سیستم باید به آن دقت کنید این است که هارد، طول عمر زیادی داشته باشد. اگر هاردی که قصد خرید آن را دارید، طول عمر مناسبی نداشته باشد، ممکن است که بعد از مدتی خراب شود و اطلاعات شما از دست برود.

 

بهترین برند های برتر تولید هارد اینترنال

  1. وسترن دیجیتال (Western Digital)
  2. ای دیتا (ADATA)
  3. سیگیت (Seagate)
  4. توشیبا (Toshiba)
  5. هیتاچی (Hitachi)

 

خرید هارد اینترنال

یکی از قطعاتی که شما حتما باید برای سیستم خود خریداری کنید، هارد اینترنال گوشی است. اگر قصد دارید تا یک هارد اینترنال برای سیستم خود خریداری کنید، می توانید خرید خود را در گلکسی پیکسل؛ مرجع خرید تجهیزات کامپیوتر، انجام دهید و هارد اینترنال خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بخرید. شما میتوانید برای خرید بهترین هارد اینترنال برای سیستم خودتان، معیار هایی که در بالا گفته شد را در نظر داشته باشید و سپس از میان هارد هایی که در این صفحه می بینید، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کرده و آن را به صورتی اینترنتی خریداری فرمایید و هارد اینترنال مورد علاقه خود را درب منزل تحویل بگیریم.