نمایش 1–8 از 12 نتیجه

کیبورد مکانیکی امروزه در دنیای کامپیوتر به دلیل کاربرد اصلی و مهمی که دارند از محبوبیت زیادی برخوردارند. اغلب افراد این نوع کیبورد ها را مناسب برای بازی یا گیمینگ می دانند، با این حال این نوع کیبورد ها تنها خود را در بازی ها نشان نمی دهند؛ بلکه برای داشتن تجربه تایپ چندین ساعته و ارتقا بهره وری و کیفیت سایر فعالیت ها که به استفاده مداوم از کیبورد احتیاج دارند نیز مورد استفاده است.

خرید کیبورد مکانیکی امروزه برای گیمر ها و کسانی که تایپ های طولانی مدت انجام می دهند می تواند بسیار کمک کننده و راهگشا باشد، در ادامه این مقاله در سایت فروشگاه گلکسی پیکسل به معرفی بیشتر این نوع کیبورد و امکانات آن می پردازیم، بنابر این با ما همراه باشید.

خرید کیبورد مکانیکی گیمینگ و کاربرد های Mechanical Keyboards

خرید کیبورد مکانیکی گیمینگ همیشه یکی از بهترین انتخاب های گیمر ها در هنگام اسمبل کردن یک کامپیوتر گیمینگ هست. کیس های گیمینگ با کیبورد های گیمینگ خود بسیار برازنده تر می شوند. بنابر این بسیاری از گیمر ها برای جمع کردن و بستن یک کیس گیمینگ امکان ندارد به کیبورد گیمینگ فکر نکرده باشند.

یکی از ویژگی های خوبی که این نوع از کیبورد ها می توانند داشته باشند قابلیت ماکرو است. قابلیت هایی از جمله نورپردازی RGB و طراحی های زیبا و خارق العاده این کیبورد ها نیز جزو قابلیت های خاص این کیبورد هاست.

بسیاری برای استفاده در ادارات، شرکت ها، استفاده به عنوان کیبورد برای کیس خانگی یا کاری خود، و یا حتی گاهی برای استفاده در کنار کیبورد لپ تاپ ها که ممکن است دچار مشکل شده باشند یا کامل نباشند یکی دیگر از کاربرد های کیبورد مکانیکی است.

قیمت کیبورد مکانیکی گیمینگ ارزان برای خرید

بهترین کیبورد های مکانیکی صرفا برای بازی ساخته نشده اند. طراحی و ارگونومی، تعویض پذیری سوییچ ها، و کیفیت ساخت این محصولات حائز اهمیت بالایی است. در ادامه این مطلب در فروشگاه اینترنتی گلکسی پیکسل به بررسی امکانات و قیمت کیبورد مکانیکی می پردازیم.

امکانات کیبورد مکانیکی گیمینگ و ارزان

Gaming Keyboard

یک نمونه کیبورد گیمینگ با نورپردازی RGB کلید های مکانیکی

امروزه انواع مختلفی از کیبورد های مکانیکی توسط تولید کننده ها تولید و در بازار عرضه می شود. خرید یک کیبورد مکانیکی خوب، بیشتر از هر موردی دیگر مربوط به راحتی و استفاده شما با کیبورد می شود.

پس از امکانات پایه ای که یک کیبورد می تواند داشته باشد برخی ویژگی های دیگر مانند کلید های کنترل صدا، نورپردازی و حالت و کلید های ماکرو وابسته به نیاز های شما، اهمیت بعدی را پیدا می کند.

امروزه نورپردازی بسیار از کیبورد های مکانیکی بصورت RGB و قابل تنظیم به رنگ های مختلفی می باشد که به کیبورد مکانیکی جلوه بصری زیبایی می دهد. این ویژگی برای گیمر ها یا کسانی که در طول شب نیز به کار و استفاده از کامپیوتر مشغول می باشند استفاده دارد.

نورپردازی کیبورد های مکانیکی دارای این قابلیت از طریق تنظیمات داخل کامپیوتر صورت می گیرد. و شما میتوانید طیفی از رنگ ها را برای پس زمینه این کیبورد مکانیکی تنظیم کنید.

تفاوت کیبورد معمولی و کیبورد مکانیکی گیمینگ

انواع کلید کیبورد مکانیکی

کیبرد های معمولی به نام کیبورد های ممبرین (Membrane) نیز گاهی نام برده می شوند. این نوع کیبورد ها نسبت به کیبورد های مکانیکی کم صدا تر هستند و با توجه به ساده تر بودن مکانیزم کارکرد آنها ، هزینه ساخت و در واقع هزینه تمام شده بسیار کمتری دارند. اما متاسفانه این نوع کیبورد ها عمربسیار کمتری نسبت به کیبورد های گیمینگ یا مکانیکی دارند.

مکانیزم عملکرد انواع کلید های کیبورد مکانیکی

در کیبورد مکانیکی حساسیت بسیار بالاتر می باشد بنابر این کلیک ها بسیار سریعتر ثبت می شوند و تعداد کلیک های شما روی کیبورد را در یک زمان مشخص مثلا تعداد کلمه تایپ شده شما را در دقیقه بالاتر می برند. در خرید کیبورد مکانیکی می توانید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که این نوع کیبورد ها میتوانند دکمه های خود را بر خلاف کیبورد های معمولی بصورت همزمان فعال کنند و از آنها استفاده کنند.

حالت ماکرو نیز در Keyboard ها به تازگی رایج شده است، سازندگان در تولیدات جدید خود برای راحتی استفاده کاربران اقدام به اضافه کردن چند کلید بیشتر به صفحه کلید می کنند که کاربرد این کلید ها میانبری به برنامه ها ، عملکرد ها یا ویژگی های برنامه ریزی شده در کامپیوتر برای کیبورد می باشد.

با استفاده از امکان کلید های ماکرو در کیبورد مکانیکی شما می توانید چندین عملکرد را برای آن از طریق کامپیوتر تعریف و از آن به سرعت استفاده کنید. کلید های ماکرو در کیبورد های معمولی یا ممبرین معمولا بصورت بسیار محدود و غیراختصاصی می باشند اما در کیبورد های مکانیکی بصورت اختصاصی شده و گسترده قابل استفاده هستند.

انواع برند کیبورد مکانیکی برای خرید

سازندگان کیبورد های مکانیکی یا گیمینگ قبل تر بسیار محدود بودند و تنها به برند هایی همچون Cherry محدود می شدند. اما امروزه دیگر این بازار دست چند تولید کننده و برند نیست و تولید کنندگان بسیار زیادی وارد رقابت در تولید این محصول شده اند. از جمله این برند ها می توانیم به برند هایی همچون Logitech ، Razer ، A4TECH و گرین اشاره کرد.

انواع کلید های کیبورد مکانیکی

انواع کلید کیبورد مکانیکی

کیبورد های مکانیکی دارای چندین مشخصه ی اساسی هستند از جمله: سختی و انعطاف فنر زیر کلید و صدا یا حس عمل کلیک. سختی و انعطاف فنر زیر کلید می تواند برای هماهنگی قدرت فشردن کلید ها توسط کاربران مورد نظر باشد، و حس کلیک شدن کلید های کیبورد نیز در دادن حس خوب به کاربر با سه متد متفاوت قابل تشخیص است.

کلید های با رنگ مشکی، قرمز ، قهوه ای و آبی و سبز چند متد و چند رنگ اصلی کلید کیبورد های مکانیکی هستند.

  1. رنگ آبی و سبز برای کلیک قوی و حساس تر
  2. رنگ قهوه ای برای صدا و حس کلیک در حد پایین و کم
  3. رنگ مشکی یا قرمز نیز برای بی صدا و ساده بودن کیبورد

قیمت و خرید کیبورد مکانیکی گیمینگ ارزان

قیمت کیبورد ها نیز یکی دیگر از معیار هایی است که شما می توانید بر اساس آن کیبورد مورد علاقه خود را انتخاب کنید. کیبورد های موجود در گلکسی پیکسل به دلیل اینکه انواع مختلفی از کیبورد ها را شامل می شوند، بصورت گسترده ای می توانند مورد خرید و استفاده قرار بگیرند. به شما پیشنهاد میکنیم که از خرید کیبورد مکانیکی ارزان در گلکسی پیکسل غافل نمونید.

قیمت کیبورد های عرضه شده در فروشگاه اینترنتی قطعات کامپیوتر گلکسی پیکسل علاوه بر اینکه نسبت به قیمت های بازار مناسب تر است، دامنه گسترده ای را نیز شامل می شود و شما میتوانید به راحتی و آسانی با مشاهده، انتخاب و خرید هریک از محصولات کیبورد مکانیکی برای کامپیوتر و سیستم خود به آسانی اقدام به استفاده از آن نمایید.