هیچ محصولی یافت نشد.

رم لپ تاپ یکی از قطعات اصلی لپ تاپ و نوت بوک ها است، لپ تاپ ها به واسطه حافظه RAM خود اقدام به ذخیره سازی موقت اطلاعات و فراخوانی آن در زمان مناسب و با سرعت بالا در حین کار می کنند. استفاده از قطعه رم در لپ تاپ ها باعث افزایش سرعت انتقال اطلاعات بین هارد دیسک و سایر و قطعات لپ تاپ می شود.

رم لپ تاپ

رم لپ تاپ (RAM Laptop) به یکی از حافظه های اصلی لپ تاپ ها گفته می شود که از پرکاربرد ترین قطعات در سیستم می باشد، اصطلاح RAM مخفف کلمه Random Access Memory می باشد که حافظه ای قابل خواندن و نوشتن است. این حافظه بطور مستقیم یا غیر مستقیم در اختیار کاربر قرار می گیرد. کاربرد رم این می باشد که هر برنامه یا عملکردی که می خواهد اجرا شود، ابتدا روی رم قرار می گیرد، این عمل برای ایجاد تعادل بین سرعت سی پی یو و هارد می باشد.

انواع رم لپ تاپ

رم ها دارای ویژگی ها و مشخصات بسیاری هستند که در این مقاله در فروشگاه اینترنتی گلکسی پیکسل به تعدادی از ویژگی و مشخصات اصلی رم های لپ تاپ می پردازیم.

با توجه به بیشتر شدن استفاده مردم از لپ تاپ ها و نیاز به سرعتر بالاتر رم ها و حافظه های موجود در لپ تاپ و کامپیوتر ها تولید کنندگان رم لپ تاپ انواع مختلفی از این نوع حافظه ها را تولید و به بازار عرضه نموده اند. رم ها در انواع DDR2 ، DDR3  و  DDR4در بازار موجود می باشند. تفاوت این رم ها دوره زمانی و نسل ساخت آنها می باشد. رم های نسل 2 و نسل 3 از سری قبلی و پرکاربرد رم ها لپ تاپ بوده اند که امروزه هنوز هم استفاده بسیاری دارند و محبوب هستند.

رم لپ تاپ DDR3

رم لپ تاپ DDR3

RAM نسل 4 DDR4 اما دیگر نسل جدیدی از رم های لپ تاپی است که توسط تولید کنندگان آن طراحی، تولید و به بازار عرضه شده اند. اینگونه رم های جدید بیشتر در لپ تاپ های بروز سال های اخیر استفاده گسترده ای داشته اند و پیش بینی می شود در آینده با اضافه شدن لپ تاپ های خریداری شده با رم DDR4 نیاز به این گونه رم ها نیز افزایش پیدا کند.

دقت داشته باشید که برخی رم های لپ تاپ یک پیشوند L نیز به قبل آنها اضافه می شود که نشانی کم مصرف بودن آنهاست. یعنی به صورت LDDR4  مثلا روی آنها نوشته شده است.

قیمت RAM لپتاپ

در فروشگاه اینترنتی گلکسی پیکسل سعی بر این شده است که در قیمت RAM لپ تاپ های موجود در فروشگاه مناسب باشد و همچنین کیفیتی مناسب نیز داشته باشند. قیمت رم لپ تاپ نیز مانند بسیاری از قطعات کامپیوتر و لپ تاپ با توجه به نوسانات بالای قیمتی موجود در بازار ممکن است تغییری داشته باشند. اما شما در خرید خود از فروشگاه گلکسی پیکسل نگران تغییرات قیمتی و نوسان قیمتی بازار نباشید و به راحتی خرید خود را انجام دهید.

خرید رم لپ تاپ

خرید رم لپ تاپ

خرید رم لپ تاپ معمولا به دلیل اینکه رم پیشفرض نصب شده روی بسیاری از لپ تاپ های موجود در بازار مناسب می باشد امری رایج نبوده است، اما امروزه به دلیل استفاده زیاد از لپ تاپ ها برای انجام کارها و کندن شدن سرعت لپ تاپ ها و نیاز بیشتر به رم لب تاب کاربران و مشتریان بیشتری به دنبال خرید رم لپ تاپ هستند. شما می توانید برای خرید RAM لپ تاپ از فروشگاه گلکسی پیکسل در ادامه این مقاله اقدام به مشاهده، انتخاب و خرید بر حسب نیاز خود کنید.

رم DDR3 لپ تاپ یکی از پراستفاده ترین انواع رم های لپ تاپ است. این نوع از رم ها به دلیل اینکه در نسل قبلی مادربرد ها قابل نصب و استفاده بودند امروزه نیاز بیشتری برای تهیه آنها وجود دارد. اینگونه رم ها از رم های نسل قبلی خود یعنی DDR2 ، بسیار پر سرعت تر و بهینه تر هستند. رم های نسل جدید DDR4 نیز امروزه دیگر در مادربرد های نسل جدیدتر لپ تاپ ها استفاده می گردد و نسبت به نسل قبلی خود باز هم بهبود های عملکردی و سرعتی بیشتری نیز داشته است. در هنگام خرید RAM لپ تاپ دقت داشته باشید که رم لپ تاپ در مقایسه با رم کامپیوتر ها اندازه کوچکتر و نوعی متفاوت دارد. رم های کامپیوتر را نمی شود در لپ تاپ ها استفاده کرد زیرا اسلات روی مادربرد لپ تاپ ها به گونه ای طراحی شده اند که فضای کمتری را اشغال کرده باشند.