نمایش 1–8 از 147 نتیجه

مانیتور کامپیوتر؛ مهم ترین سخت افزار یک کامپیوتر و اصلی ترین خروجی یک کامپیوتر است، کاربرد مانیتور ها نشان دادن اطلاعات و فرآیند های داخل رایانه می باشد. کاربر بواسطه عملکرد هایی که خود با موس و کیبورد در درون کامپیوتر ایجاد می کند اطلاعات و فرآیند های صورت گرفته را در مانیتور میتواند مشاهده نماید. در هنگام خرید مانیتور کامپیوتر باید حتما به معیار های بسیاری توجه داشته باشید که ما دراین مقاله در سایت گلکسی پیکسل به معرفی انواع مانیتور ها برای خریدی مطمئن می پردازیم.

در نمایشگر های مدرن امروزی به طور معمول صفحه نمایش از صفحه کریستال مایع نازکی تشکیل می شود، و نسبت به مانیتور های قدیمی کامپیوتر پیشرفت بسیاری داشته است.

وب سایت معتبر ویکی پدیا درباره مانیتور های کامپیوتر اینچنین گفته است:

نمایشگر رایانه یا مانیتور کامپیوتر (به انگلیسی: Computer monitor) یک دستگاه نمایش و خروجی است که تصویر تولیدشده توسط آداپتور تصویری رایانه بر روی آن نشان داده می‌شود. نمایشگر توسط کابل به آداپتور تصویری متصل می‌شود.

نمایشگر یا صفحه نمایش، صفحه نمایش الکترونیکی تصویری برای رایانه است. یک نمایشگر شامل: صفحه نمایش، دستگاه مدار و یک محفظه است. دستگاه صفحه نمایش در نمایشگر مدرن به‌طور معمول یک ترانزیستور فیلم صفحه نمایش کریستال مایع نازک، صفحه نازک است. درحالیکه مانیتورهای قدیمی تر از یک لوله اشعه کاتد به عنوان عمق اندازهٔ صفحه نمایش استفاده می‌شده‌است.

یک مانیتور رایانه

خرید مانیتور ارزان

انواع مانیتور کامپیوتر

مانیتور کامپیوتر معمولا با چند مشخصه معلوم انتخاب می گردند. کیفیت و سایز نمایشگر. کیفیت نمایشگر ها باز هم با توجه به افزایش روز افزون تولیدات شرکت های تولید کننده مانیتور کامپیوتر به چندین دسته و رزولوشن مختللف تقسیم می شوند.

مانیتور های ارائه شده در فروشگاه گلکسی پیکسل از کیفیت های مختلف از کیفیت متوسط و پایه گرفته تا کیفیت های بالا را شامل می گردند. مانیتور ها کامپیوتری که در فروشگاه اینترنتی گلکسی پیکسل ارائه می شوند در سه دسته بندی مانیتور اداری، مانیتور خانگی و گیمینگ می باشند.

مانیتور های اداری و خانگی در واقع برای کسانی خوب است که به دنبال مانیتور کامپیوتر با قیمت ارزان هستند. و مانیتور های گیمینگ برای گیمرهایی خوب است که به دنبال بهترین مانیتور های گیمینگ ارزان هستند.

مانیتور اداری

مانیتور های اداری همانگونه که از اسمشان مشخص است انواعی از مانیتور ها می باشند که توسط ادارات، سازمان ها و شرکت ها به کار گرفته می شوند. اینگونه مانیتور ها معمولا از مانیتور های معمولی یا خانگی قیمت بالاتری میتوانند داشته باشند، اما از مانیتور های گیمینگ معمولا قیمت پایینتری دارند. پس بنابر این اگر به دنبال خرید مانیتور ارزان هستید حتما می تواند این نوع مانیتور ها نیاز شما را رفع کنند.

استفاده از مانیتور های دیگر برای مکان هایی مانند ادارات و شرکت ها و سازمان ها به دلیل داشتن امکانات و ویژگی هایی که برای اینگونه کاربرد ها استفاده ندارند مقرون به صرف نمی باشد و ادارات اقدام به تهیه مانیتور کامپیوتر اداری می کنند.

مانیتور کامپیوتر

مانیتور اداری

مانیتور خانگی

استفاده از مانیتور های خانگی کامپیوتر در خانه ها و فضاهای شخصی معمولا با هدف رفع نیاز استفاده خانگی، برای خانواده ها یا بصورت شخصی در خانه صورت می گیرد. قیمت مانیتور های خانگی بصورت معمول از مانیتور های گیمینگ به مراتب پایینتر میباشد نسبت به مانیتور های اداری اما تقریبا در یک سطح قرار می گیرند و دیگر با توجه به نوع امکاناتی که بر روی هر مانیتور کامپیوتر نصب است این قیمت ها تعیین می گردند.

در کل مانیتور های خانگی برای کسانی مناسب هستند که به اصطلاح دنبال مانیتور ارزون هستند و نیازمند استفاده های خاص یا کیفیت های بالا از این مانیتور ها نیستند.

مانیتور گیمینگ

مانیتور گیمینگ

مانیتور گیمینگ

گیمر ها معمولا همیشه از قطعات و سخت افزارهای خاصی استفاده می کنند، از گرافیک و پردازنده های خاص گرفته تا مانیتور گیمینگ، اینگونه مانیتور ها همانگونه که مشخص است برای استفاده گیمر ها و استریمر ها تولید و عرضه شده اند، کیفیت و امکانات اینگونه مانیتور ها معمولا از سایز مانیتور های معمول بالاتر می باشند.

بیشتر مانیتور های گیمینگ از کیفیت های FHD  و 4K و بیشتر استفاده می کنند. سایز مانیتور های گیمینگ هم بصورت معمول کمی بزرگتر از مانیتور های دیگر استفاده می شوند.

مانیتور های گیمینگ موجود در بازار کامپیوتر معمولا از زمان پاسخگویی بسیار پایینی بهره می برند تا حس بهتری در حین بازی به شما بدهند. بنابراین به این موضوع نیز باید دقت داشته باشید که مانیتور گیمینگ شما دارای زمان پاسخگویی پایین باید باشد.

مانیتور برای کار گرافیکی

مانیتور برای کار گرافیکی

راهنمای خرید مانیتور کامپیوتر و معیارها

راهنمای خرید مانیتور کامپیوتر

برای خرید یک خرید مانیتور ارزان، شما باید به چندین معیار خیلی مهم توجه داشته باشید. شما میتوانید با توجه کردن به این معیار های مختلف، بهترین مانیتور را برای خود خریداری فرمایید.

در ادامه قصد داریم تا شما را با این معیار های مختلف آشنا کرده و شما را در خرید بهترین مانیتور کامپیوتر راهنمایی کنیم.

معیارهای ما دراین راهنمایی به صورت زیر خواهد بود که شما میتوانید در نهایت این معیار ها را در جدولی که در انتهای این بخش آورده این قرار دهید و مانیتور رایانه خود را انتخاب کنید:

اندازه صفحه
نسبت تصویر
نسبت کنتراست
زمان پاسخ گویی
زاویه دید
پایه و نگهدارنده مانیتور
اتصالات مانیتور
صفحه مات و بدون رفلکت (Anti Glare Screen)

1: اندازه صفحه

اندازه صفحه مانیتوری که شما قصد خرید آن را دارید، یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که خود شما در ابتدا به آن دقت می کنید. باید دقت داشته باشید که اگر مانیتور را برای کامپیوتر می خواهید و نیاز به کار کردن از نزدیک با مانیتور دارید، باید مانیتیوری خریداری کنید که نه خیلی کوچک باشد و نه خیلی بزرگ که به چشم شما آسیبی وارد نشود.

دقت داشته باشید که میزان فاصله شما از مانیتور با اندازه مانیتور شما نسبت مستقیمی دارد و هرچقدر مانیتور کوچکتر بهتر است چشم شما به مانیتور نزدیک تر باشد و هرچقدر مانیتور کامپیوتر بزرگتر باشد بهتر است از مانیتور دور تر باشید تا هم به چشمان شما آسیب جدی نرسد و هم دید بهتری باشید.

2: نسبت تصویر

نسبت تصویر نیز یکی دیگر از ویزگی های مهم مانیتور است که به اندازه آن بستگی دارد. مانیتور ها سه نوع نسبت تصویر دارند. 3*4، 9*16 و 9*21 که در میان آنها مانیتور ها بیشتر در اندازه 9*16 تولید می شوند و طرفداران این دسته از مانیتور ها بیشتر هستند.

3: نسبت کنتراست

نسبت کنتراست مانیتور یکی از ویژگی هایی است که به وضوح تصویر در مانیتور اشاره دارد. هر چه کنتراست مانیتور شما بالا تر باشد، کیفیت تصاویر شما بهتر خواهد بود و می توانید بیشتر از چیز هایی که می بینید لذت ببرید.

4: زمان پاسخ گویی

زمان پاسح گویی نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که به وضوح تصویر مرتبط می شود. اگر زمان پاسخ گویی زیاد باشد، شما ممکن است برخی یا حتی بیشتر تصاویر را تار ببینید. این موضوع می تواند برای بسیاری از گیمر ها مشکل به وجود بیاورد.

بنابر این در انتخاب یک مانیتور خوب برای کامپیوتر خود حتما به این نکته در مورد زمان پاسخ گویی مانیتور دقت داشته باشید که این زمان پاسخگویی باید بسیار پایین باشد و هرچقدر پایین تر باشد بهتر برای کیفیت صفحه نمایشگر تلقی می شود.

5: زاویه دید

زاویه دید شما نیز یکی از مهم ترین چیز هایی است که کیفیت تصاویر در مانیتور را تغییر می دهد. اگر کچ به تصویر یک مانیتور نگاه کنید، ممکن است تصویر را تار ببینید که البته این مشکل به لطف مانیتور های OLED تا حد زیادی برطرف شده است.

6: پایه مانیتور

پایه مانیتور نیز یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید به آن دقت داشته باشید. پایه ها، قابلیت های بسیار خوبی مثل چرخش مانیتور در زاویه های مختلف و همچنین تنظیم ارتفاع را دارند تا شما اذیت نشوید.

7: اتصالات مانیتور

اتصالات مانیتور نیز اهمیت بسیار زیادی دارند. تا مدت ها مانتیور ها از کابل های DVI و VGA برای انتقال تصویر استفاده می کردند. اما در حال حاضر، بسیاری از مانیتور ها به سری HDMI مجهزند که می توانند همزمان تصویر و صدا را منتقل کنند.

8: صفحه مات

یکی از مشکلاتی که همه ما در هنگام نگاه به صفحه گوشی، مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون داریم انعکاس نور در تصویر است که به ما اجازه دیدن تصویر را نمی دهد. صفحه مات باعث می شوند که این مشکل نیز به راحتی برطرف شود.

برای انتخاب بهترین مانیتور ای که میتواند به شما کمک کند در واقع شما باید برای خود جدول پایین را رسم کنید و مانیتور های مختلف را در آن قرار دهید.

ویژگی مقدار نمره
اندازه صفحه
نسبت تصویر
نسبت کنتراست
زمان پاسخ گویی
زاویه دید
پایه مانیتور
اتصالات
مات بودن صفحه

بهترین مانیتور های سال 2021

قیمت مانیتور کامپیوتر ارزان

برای مشاهده قیمت مانیتور کامپیوتر ارزان در GalexyPixel نیز می توانید در این صفحه اقدام به فیلتر نتایج و آوردن ترتیب مانیتور ها بر اساس قیمت ارزان بودن آنها کنید تا به راحتی بتوانید قیمت مانیتور های ارزان کامپیوتر را هم مشاهده کنید.

خرید مانیتور ارزان کامپیوتر

اگر قصد خرید مانیتور ارزان با کیفیت و عالی برای کامپیوتر خود را دارید، می توانید خربد مانیتور مورد نظر خود را در وب سایت گلکسی پیکسل؛ مرجع خرید انواع تجهیزات کامپیوتر، پیدا کرده، با نمونه های مختلف مقایسه کنید و سپس بهترین گزینه برای خود را خریداری فرمایید و درب منزل تحویل بگیرید.

برای مشاهده انواع مانیتور کامپیوتر در فروشگاه ما میتوانید در پایین این مقاله به بررسی مانیتور های دلخواه کامپیوتر خود بپردازید و انتخاب نمایید.