نمایش 1–8 از 176 نتیجه

خرید منبع تغذیه: منبع تغذیه و پاور، یکی از مهم ترین قطعات کامپیوتر است. کامپیوتر از قطعات بسیار زیاد و مختلف درست شده است که هر کدام از آنها، در کار یا نقشی در سیستم تاثیر گذارند. اما هیچ کدام از آنها بدون وجود پاور کار نخواهند کرد. همه قطعات کامپیوتر به برق نیاز دارند و شما باید به یک منبع تغذیه نیاز دارید تا بتوانید به تمامی قطعات برق برسانید. پاور سیستم شما این وظیفه را به عهده دارد.

اما پاور چیست؟ اجزای داخلی آن کدامند؟ واحد اندازه گیری آن چیست؟ یا چه استاندارد هایی دارد؟ در ادامه این مطلب، قصد داریم تا شما را با منبع های تغذیه آشنا کنیم و پاسخ برخی از سوال ها را بدهیم.

 

منبع تغذیه یه پاور چیست؟

منبع تغذیه یا Power Supply یکی از قطعات سیستم شما می باشد که یکی از واحد های اصلی و اساسی رایانه ها و سرور ها می باشد. این قطعه واحد برق شهری را در جریان متناوب AC را به عنوان ورودی قبول کرده و آن را تبدیل به برق جریان مستقیم می شود. در بازار اصطلاحات مختلفی برای پاور رایانه گفته می شود. در واقع منبع تغذیه شما، کاری می کند که برق به اندازه ای که لازم است را به قطعات دیگر می رساند تا شما بتوانید از آنها استفاده کنید.

خروجی های پاور، بسیار متنوع است. برای مثال، پاور مقدار مشخصی از پاور را به مادربرد میفرستد تا بتواند برق را به باقی قطعات بفرستد، اما پاور برق خاصی به فن شما می فرستد و این باعث می شود. اگر سیستم شما، قرار است یک سیستم گیمینگ قوی باشد، قطعا شما به یک پاور خیلی قوی تری نیاز دارید.

 

اجزای داخلی پاور

 1. Line Filter یا EMI: این قطعه از ورود و خروج فرکانس های اضافی به پاور جلوگیری می کند. این جریانات ناخواسته در در زمان سوئیچینگ ها و یا چرخش موتور های الکتریکی به وجود می آیند.
 2. Input Capacitor: یک قطعه سطح ولتاژ ورودی و خروجی را تنظیم و کنترل می کند.
 3. Power Switching: این بخش هنگامی که سیستم شروع به کار می کند و خاموش می شود. ولتاژ خروجی را کنترل می کنند.
 4. Transformer: همانطور که گفته شد، خروجی های مختلفی برای پاور شما در سیستم هستند. تغییر سطح ولتاژ، به عهده دارد.
 5. Output Diodes: همانطور که از نام این قطعه پیداست، یک دیود است که وظیفه آن یکسوسازی جریان برق است.
 6. Output Filter: این قطعه در زمان روشن بود سیستم، به ذخیره انرژی می پردازد و زمانی که سیستم خاموش می شود، آن را به ترانزیستور ها انتقال دهیم.
 7. Heat Sink: همانطور که گفته شد، در زمان روشن بودن سیستم، منبع تغذیه انرژی زیادی تولید می کند و تولید گرما می کند. هیت سینک ها، دفع این گرما را بر عهده دارند.

 

قیمت منبع تغذیه

یکی از مهم ترین معیار هایی که خرید هر محصولی دارد، مناسب بودن قیمت آن است. اگر دوست دارید تا منبع تغذیه سیستم خود را با قیمت مناسب برای سیستم خود خریداری کنید، می توانید این کار را در وب سایت گلکسی پیکسل انجام دهید و پاور سیستم خودتان را با مناسب خریداری کنید و خرید مناسب تری داشته باشید.

 

واحد اندازه گیری پاور

وات (Wat) اصلی ترین واحد سنجش کارکرد یک پاور است. هر کدام از قطعات دیگر رایانه مقدار مشخصی از انرژی را مصرف می کنند و پاور شما باید انقدر قدرت داشته باشد تا بتواند برق را به همه آنها برساند. مقدار استفاده هر یک از قطعات در سیستم عبارتند از:

 • پردازنده: 80 تا 110 وات
 • ماژول های رم: 10 تا 15 وات
 • مادربرد یا شاسی: 50 تا 150 وات
 • هارد درایو: 15 تا 30 وات
 • فن ها و سایر تجهیزات جانبی: 3 تا 10 وات
 • درایو های نوری یا دی وی دی رایتر ها: 20 تا 30 وات
 • اسلات های توسعه: 5 تا 150 وات

 

راهنمای خرید یک پاور خوب

توان پاور

یکی از اولین نکاتی که باید در خرید منبع تغذیه به آن دقت کنیم، توان پاور است. توان منبع تغذیه شما، اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید توان پاور را در حدی خریداری کنید که توانایی ساپورت قطعات شما در سیستم را داشته باشد.

کانکتور های پاور

این که در پاور شما کانکتور های خوبی دارند، یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های منبع تغذیه است که معمولا کسی به آن دقت نمی کند. کانکتور های پاور را معمولا قبل از خرید بررسی کنید.

نکات امنیتی پاور

یکی از مهم ترین نکات دیگر در خرید پاور این است که نکات امنیتی پاور است. نکته هایی که باید آن ها را بشناسید و مراقب آنها باشید. برای همین یکی از کار هایی که باید در زمان خرید پاور بکنید این است که نکات امنیتی پاور ها را بدانید.

کابل کشی ها

یکی از موضوعات دیگر که باید به آن دقت داشته باشید، این است که کابل کشی های آن چه کابل هایی دارد و از کیفیتی برخوردارند. این نکته نیز برایمان مهم است.

ماندگاری

ماندگاری منبع تغذیه یکی از مهم ترین نکات در خرید آن است. ماندگاری پاور باید برای شما مهم باشد. زیرا اگر پاور زود خراب شود، ممکن است که باقی قطعات نیز به دلیل نرسیدن مناسب برق به آنها، خراب شوند.

 

خرید منبع تغذیه

همانطور که گفته شد، منبع تغذیه یکی از مهم ترین قطعاتی است که باید برای سیستم خود خریداری فرمایید و اگر در حال اسمبل کردن یکی سیستم هستید، باید برای آن اهمیت زیادی قرار دهید. اگر دوست دارید که یک پاور با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب خریداری کنید، میتوانید خرید خود را در گلکسی پیکسل؛ مرجع خرید انواع تجهیزات کامپیوتری، انجام دهید و پاور مورد نظر و مورد علاقه خود را به صورت اینترنتی تهیه کرده و درب منزل تحویل بگیرید.