مقالات رم کامپیوتر

آموزش تصویری تبدیل فلش به رم کامپیوتر با Ready Boost + آموزش تصویری

تبدیل فلش به رم کامپیوتر + آموزش همراه با تصویر راهنمایی ، مزیت ها و معایب و مشکلات تبدیل فلش به رم کامپیوتر

تبدیل فلش به رم کامپیوتر + آموزش همراه با تصویر راهنمایی ، مزیت ها و معایب و مشکلات تبدیل فلش به رم کامپیوتر

امروزه بسیاری از مردم از کامپیوتر های خود به مقدار زیادی استفاده می کنند. از انواع کاربرد های عادی گرفته تا کاربرد های درسی و دانشگاهی ، طراحی ، گیمینگ و غیره ، یکی از قطعاتی که به پردازش سریعتر اطلاعات توسط سی پی یو کمک بسزایی می کند رم کامپیوتر است. در این مقاله در سایت گلکسی پیکسل به آموزش تبدیل فلش به رم کامپیوتر به همراه تصاویر راهنمای آن می پردازیم.

مزیت ها و معایب و مشکلات تبدیل فلش به رم سیستم

هرکاری می تواند برای خود مزیت ها و معایب و مشکلاتی به همراه داشته باشید که در این بخش آنها را بررسی خواهیم کرد.

مزیت های تبدیل فلش به رم کامپیوتر

از مزیت های بسیار قابل توجهی که این کار دارد افزایش سرعت پردازش اطلاعات توسط پردازنده از هارد دیسک است. اطلاعات فراخوانی شده از هارد دیسک برای رسیدن به پردازنده بایستی به سرعت در قطعه ای به نام رم ذخیره موقت شوند و به سرعت بین cpu و هارد انتقال داده شوند. این قطعه این وظیفه را دارد.

حالا شما در صورتی که بتوانید در این شرایط هرچقدر حافظه رم بیشتری داشته باشید می توانید از سرعت پردازش اطلاعات بیشتری برخوردار باشید. شما پس از خواندن این مقاله خواهید توانست با استفاده از فلش رم کامپیوتر را افزایش دهید و از مزیت های عالی آن استفاده نمایید.

برای تبدیل فلش به رم کامپیوتر شما بایستی اول فلش خود را فرمت و نوع فرمت پارتیشن آن را از گزینه پیشفرض Fat32 به NTFS تغییر دهید. این کار به شما خواهد کرد تا از پارتیشن هایی با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت نیز استفاده نمایید و به کامپیوتر خود سرعت بسیار بالایی بدهید.

فرمت فلش و تبدیل پارتیشن از Fat32 به NTFS

مایکروسافت نیز برای اولین بار این قابلیت را در قالب ویژگی معروفی به نام Ready Boost در ویندوز ویستا معرفی نمود و این ویژگی را در نسخه های بعد ویندوز خود نیز ادامه داد و بروزرسانی کرد.

معایب تبدیل فلش به RAM کامپیوتر

از معایب این کار امکان قطع شدن فلش از کامپیوتر و در نتیجه کار نکردن ترفند شما باشد. شما بایستی مراقب باشید تا فلش درایو شما به راحتی از کیس کامپیوتر یا لپ تاپ شما مدادم جدا نشود تا این حافظه از سیستم قطع شود.

در برخی از تبدیل ها ممکن است برایتان پیش بیاید که در صورتی که کامپیوتر شما خود بسیار سریع باشد و یا از هارد های SSD استفاده کرده باشید ویندوز به شما هشدار دهد که این تبدیل در سرعت ویندوز و کامپیوتر شما چندان تاثیرگذاری نخواهد داشت.

مشکل دیگری که ممکن است به آن بخورید خراب بودن فلش ، یا سرعت پایین آن و نامناسب بودن آن برای این کار است که ویندوز در این مواقع به شما اروری بر همین مبنا خواهد داد و بهتر است از فلش دیگری استفاده کنید یا فلش جدید و مخصوص این کار خرید کنید.

مراحل تبدیل فلش به رم کامپیوتر + تصویر

۱- ابتدا فلش درایو خود را به کامپیوتر متصل کنید و نام آن را با راست کلیک و زدن گزینه Rename تغییر و به RAM Drive یا هر اسم دیگری که بتوانید آن را به خاطر بسپارید تغییر دهید. شما باید به خاطر داشته باشید که دقیقا کدام یک از درایو هایتان به عنوان حافظه RAM کامپیوتر استفاده می شوند. تا آن را به اشتباه خارج نکنید یا آن را حین استفاده فرمت نکنید.

 

۲- حالا بر روی نام فلش درایو خود راست کلیک کنید و بر روی گزینه Properties بزنید تا مشخصات فلش شما به نمایش گذاشته شود. در این بخش به دنبال تب Ready Boost بگردید و بر روی آن کلیک کنید.

۳- حالا گزینه Use This Device را بزنید و بیشتر فضای فلش را به رم کامپیوتر خود اختصاص دهید. سپس درصورتی که از این کار مطمئن هستید بر روی گزینه Apply زده و سپس بر روی گزینه OK بزنید تا کار تمام شود.

ردی بوست یا ReadyBoost

۴- در صورتی که می خواهید کل فلش را به Ready Boost اختصاص دهید می توانید گزینه دوم یعنی Dedicate this device to ReadyBoost با بزنید و بر روی Apply و OK بزنید.

حالا از این پس هر زمانی که فلش شما به این کامپیوتر متصل باشد به عنوان رم مورد استفاده قرار خواهد گرفت و بر سرعت پردازش اطلاعات و سرعت کل کامپیوتر شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

دقت داشته باشید که در صورتی که شما کمبود رم در کامپیوتر خود داشته باشید و این کار را راه حل خود می دانید درست فکر می کنید. اما در صورتی که کامپیوتر و سیستم شما خود از سرعت بسیار بالایی برخوردار است ، از رم های ۸ گیگابایت و بالاتر برخوردار است و استفاده زیادی نیز از آن ندارید انجام این کار فایده ای نخواهد داشت.

دقت داشته باشید که این کار تنها در صورتی مفید است که شما کامپیوتری ضعیف داشته باشید که بخواهید با استفاده از فلش سرعت آن را بالا ببرید یا اینکه یک کامپیوتر متوسط یا سطح بالا دارید که از تمام ظرفیت آن در مواقعی استفاده می کنید و هنوز هم دچار مشکل سرعت و لگ ویندوز هستید، در این صورت شما با انجام این کار خواهید توانست افزایش سرعت ویندوز و کامپیوتر خود را به واسطه رم جدید خود حس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *