مقالات کیبورد کامپیوتر

کیبورد نیمه مکانیکی چیست؟ تفاوت نیمه مکانیکی با مکانیکی

کیبورد نیمه مکانیکی چیست

کیبورد های نیمه مکانیکی کیبورد های جدیدی هستند که در چند سال گذشته و پس از معرفی و تولید و عرضه گسترده کیبورد های تمام مکانیکی به بازار آمدند. دراین مقاله در سایت گلکسی پیکسل به اینکه کیبورد مکانیکی چیست و تفاوت کیبورد نیمه مکانیکی با مکانیکی چیه می پردازیم.

شاید بهتره قبل از اینکه به تفاوت بین کیبورد مکانیکی و نیمه مکانیکی بپردازیم در مورد خود کیبورد مکانیکی و اینکه کیبورد مکانیکی چیست و همچنین مزایا و معایب کیبورد نیمه مکانیکی بپردازیم.

کیبورد نیمه مکانیکی چیست؟

کیبورد های مکانیکی به نوعی هیبرید شده کیبورد های ساده و کیبورد های تمام مکانیکی هستند. این کیبورد ها از قیمت پایینتری نسبت به کیبورد مکانیکی برخوردار هستند و از قیمت بالاتری نیز نسبت به کیبورد ساده برخوردار هستند.

کیبورد های مکانیکی به همانند کیبورد های ساده کاملا نرم و کم سر و صدا نیستن. این کیبورد ها به مانند کیبورد های مکانیکی پر سر و صدا و گاهی سفت و سخت هستند. استفاده از کیبورد های مکانیکی در صورتی که شما دستان قوی دارید یا برنامه نویس نیستید و زیاد تایپ نمی کنید توصیه میشه.

مزیت ها و معایب کیبورد نیمه مکانیکی

یکی از مزیت هایی که کیبورد نیمه مکانیکی نسبت به کیبورد مکانیکی داره قیمت بسیار پایینتر اونا هست. البته در برخی کیبورد های نیمه مکانیکی حتی ممکنه قیمت اونا با قیمت کیبورد های تمام مکانیکی برابر یا بیشتر باشه.

کیبورد نیمه مکانی همانند کیبورد مکانیکی از طراحی های خاص ، همراه با بک لایت زیبایی برخوردار هستند. همچنین این کیبورد ها همانند کیبورد مکانیکی از سختی بیشتر در هنگام فشار دادن کلید ها و همچنین صدای بالاتری نسبت به کیبورد ساده برخوردار هستند.

اگر بخواهیم از معایب این کیبورد ها بگوییم صادقانه باید گفت که تعدادی از کاربران ممکن است برایشان سخت باشد که با این کیبورد ها کار کنند. آنها نه مانند کیبورد های ساده نرم و بی سر وصدا هستند. و نه مثل کیبورد های مکانیکی کاملا حس کیبورد مکانیکی رو به شما منتقل نمیکنه و همچنین از کیبورد های مکانیکی نسبتا سخت تر میشه کلید ها رو فشار داد.

از معایب دیگه کیبورد نیمه مکانیکی نداشتن امکانات کامل کیبورد مکانیکی هست. البته در برخی مدل ها ممکن هست قابلیت هایی مثل ماکرو در کیبورد مکانیکی در مدل هایی از کیبورد نیمه مکانیکی نیز به کار رفته باشند.

دقت داشته باشید که کیبورد نیمه مکانیکی برای تایپ های طولانی و سریع مناسب شاید نباشد و بهتر است نسبت به خرید کیبورد ساده کامپیوتر یا خرید کیبورد مکانیکی اقدام کنید.

تفاوت کیبورد نیمه مکانیکی با مکانیکی

همونطور که گفتین کیبورد نیمه مکانیکی با کیبورد مکانیکی تفاوت هایی دارند. در این بخش از مقاله در سایت گلکسی پیکسل به تفاوت های فاحش و یا جزئی کیبورد مکانیکی با نیمه مکانیکی می پردازیم.

از تفاوت هایی که میشه بین کیبورد نیمه مکانیکی با مکانیکی دید وضعیت نرم کیبورد هست. کیبورد های نیمه مکانیکی به دلیل اینکه هیبریدی از کیبورد ساده و مکانیکی هستند کلید های سخت تری نسبت به کیبورد ساده دارند. همچنین نسبت به کلید کیبورد های مکانیکی نیز تفاوت هایی دارند.

همچنین صدای کیبورد نیمه مکانیکی نسبت به صدای کلید کیبورد های مکانیکی کمتر هستند اما شباهت دارند. و از طرفی نسبت به کیبورد های ساده از کلید های پر سر و صدایی برخوردار هستند.

از تفاوت های مهمی که کیبورد ای مکانیکی با نیمه مکانیکی دارند قیمت اونهاست. کیبورد نیمه مکانیکی به دلیل کاملا مکانیکی نبودن و ساده نبودن از قیمت متعادل تری برخوردار هستند. قیمت کیبورد نیمه مکانیکی از قیمت کیبورد مکانیکی عموما کمتر هستند و از کیبورد ساده بالاتر هستند.

کاربرد کیبورد نیمه مکانیکی

کیبورد های نیمه مکانیکی یا نیمه میکانیکال در واقع برای استفاده های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به تایپ زیاد و بسیار سریع نداشته باشند. در واقع شما در صورتی که تنها از این کیبورد برای بازی و گیمینگ میخواهید استفاده کنید بهتون تبریک میگم ، اما در صورتی که از این کیبورد میخواهید که در تایپ های زیاد خود یا برنامه نویسی گسترده و زیاد که نیاز به تایپ زیاد دارند استفاده کنید بهتر هست که از کیبورد دیگه ای مثل خود کیبورد های ساده نرم و یا کیبورد های مکانیکی نرم استفاده کنید. جالبه بدونید که در برخی کیبورد های مکانیکی کامل شما میتونید با نصب کلید های بی صدا نسبت به کار با اونها بصورت بدون صدا و سریع اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *